HC CHILLI majstri MHL Pezinok 2015/16

Jún 2016 / Prečítané 838 krát

   Po základnej časti tohto ročníka sa do PLAY OFF prebojovali medzi 8 najlepších: víťaz základnej časti Watberg Senec, Draci Pezinok, Haliganda Pezinok, HC Chilli, ŠHbK Račištorf, Diabli Réca, Vitamíny Pezinok „B“ a nakoniec aj Vitamíny Pezinok „A“. V porovnaní s minulým rokom sa do vyraďovacích bojov dostali Račania a pezinské „Áčko“ Vitamínov. Jednotlivé poradie po základnej časti určilo dané štvrťfinálové dvojice, kde sa hralo na 2 víťazné zápasy. Novinkou tohtoročných vyraďovacích bojov bolo, že ak zápas skončil po riadnej hracej dobe remízou, nasledovalo 5 minútové predĺženie po 3 hráčoch na každej strane. Ak nepadne ani v nadstavenom čase gól, nasledujú klasické nájazdy.
   Prvú štvrťfinálovú dvojicu vytvorili minuloročný majster ligy senecký Watberg, ktorý narazil na Vitamíny A. Svoje kvality a dominanciu zo základnej časti si preniesol aj do ďalších bojov a po výsledkoch 8:2 a 6:1 postúpil bez problémov do semifinále. Druhú dvojicu vytvorili Draci Pezinok s Vitamínmi B. V zápasoch dvoch pezinských mužstiev sa lepšie darilo a svoje postavenie potvrdili hráči Drakov, ktorí vyhrali dvakrát zhodne 5:1. Tretí tím po základnej časti, Haliganda Pezinok, sa po roku znova stretla so šiestym celkom Diabli Réca. Vyrovnané zápasy priniesli kvalitný hokejbal z oboch strán, kde dominovali brankári. Po výsledkoch 0:3 a 2:3 sa podarilo Récanom vyradiť kvalitného súpera a prekvapili tak Haligandu. Posledná dvojica bola zložená z HC Chilli a ŠHbK Račištorf, ktorí obsadili 4. resp. 5. miesto. V prvom vzájomnom dueli si poradili HC Chilli 6:1, keď sa rozhodlo až pred koncom, kedy v priebehu 5 minút Chilli strelili 4 góly. Druhý zápas skončil 10:2 pre Chilli a postúpili do ďalšieho kola PO.
   Medzi 4 najlepšie celky sa dostal Watberg Senec, ktorý nastúpil proti Diablom z Réce. Druhú dvojicu vytvorili minuloroční semifinalisti pezinskí Draci s HC Chilli. Semifinálové zápasy sa hrali na dva víťazné duely. Watberg si poradil s Récou 7:3 a 4:3pp a postúpil do finále. Réca podala sympatický výkon a nemá sa za čo hanbiť. Druhý súboj medzi Drakmi a Chilli bol tiež vyrovnaný, Chilli mali Drakom čo vracať, nakoľko minulý rok ich práve vyradili a tiež nenašli recept na nich ani v základnej časti. Lenže platilo pravidlo, že play off je už iná súťaž a Chilli po výsledkoch 4:3 ts a 5:0 postúpili do finále, kde sa dostali po dvoch rokoch.
   Do finále sa dostali prvý a štvrtý tím po základnej časti Watberg Senec a HC Chilli. Finále sa hralo na tri víťazné zápasy. V prvom zápase sa po napínavom a výbornom hokejbale z oboch strán tešili Senčania, keď rozhodli až v predĺžení 3:2pp. Druhý a tretí zápas priniesol ešte lepší hokejbal a plno zvratov na oboch stranách. V oboch meraniach síl Senčania viedli o dva góly, ale bojovnosť, tímový výkon hráčov Chilli dokázali priviesť zápasy do predĺženia. V druhom zápase Chilli vyhralo 6:5pp a v treťom 4:3pp. Prvý matchball mali na hokejkách Chilli v zápase č. 4, ale bohužiaľ nepodali taký výkon ako v ostatných zápasoch. Rozhodlo sa až v samotnom závere, kedy Chilli korigovalo na 2:3 v poslednej minúte, ale pri hre vabank Watberg dvakrát dal gól do prázdnej bránky a po výsledku 5:2, vyrovnal stav série na 2:2. O všetkom sa muselo rozhodnúť v poslednom 5. zápase a dôležitú úlohu zohrávali brankári, ktorí sa prekonávali a držali svoje mužstvá nad vodou. Všetky góly padli v tomto finále v presilovkách, ten rozhodujúci padol zhruba 80 sekúnd pred koncom zápasu a po výsledku 2:1 sa mohli tešiť z premiérového titulu hráči HC CHILLI. Právom treba povedať, že celá finálová séria bola maximálne vyrovnaná a uznanie si zaslúžia všetci hráči z oboch tímov.
   V boji o 3. miesto sa stretli druhý celok po základnej časti, Draci Pezinok, a šiesty, Diabli Réca. Súboj o bronz sa hral na 1 zápas. Hráči oboch tímov bojovali až do konca, stav sa prelieval z jednej strany na druhú, aby sa nakoniec mohli tešiť z bronzových medailí pezinskí Draci, keď rozhodli v posledných dvoch minútach zápasu a vyhrali 7:5.
   Po odohratí posledného zápasu boli dekorovaní jednotliví víťazi a jednotlivci v rôznych kategóriách. Finále a dekorovania hráčov sa zúčastnil primátor Oliver Solga a viceprimátor Ján Čech. Veríme, že všetci fanúšikovia, ktorí chodili povzbudzovať svoje mužstvá, si počas celej sezóny prišli na svoje a na hokejbalovom ihrisku si vychutnávali pohodlie, ktoré im areál ponúkal.
   Veľké poďakovanie patrí vedeniu Malokarpatskej hokejbalovej ligy na čele s predsedom ligy Mgr. Róbertom Mikesom st., Mestu Pezinok, jednotlivým nadšencom a sponzorom, ktorí pomáhajú vytvárať výborné podmienky nielen pre hráčov, rozhodcov, ale aj pre divákov.

Individuálne štatistiky po základnej časti:

   Najlepší strelec – Cena pomenovaná po Miroslavovi Krupanovi: Anton KUDLÁČ (ŠHbK Račištorf) – 53 gólov. Najlepší nahrávač – Cena pomenovaná po Radovanovi Vašíkovi: Mário ŠEMETKA (HC Chilli) – 56 asistencií. Najlepší brankár – Cena pomenovaná po Romanovi Sekerešovi: Daniel GOGOLA (Draci Pezinok). Najlepší hráč do 18 rokov: - Michal TALAPKA (HBK Panteri Budmerice) – útočník 16g+13a=29b - Patrik HAGARA (HBC Hurons Budmerice) - brankár. Najlepší hráč nad 40 rokov: - Dušan SOBOLČÍK (Vitamíny Pezinok A) - Juraj SOMOROVSKÝ (HC Chilli). Najproduktívnejší hráč: Anton KUDLÁČ
(ŠHbK Račištorf) – 53 gólov + 23 asistencií = 76 bodov. Najlepší rozhodca: Roman Pašek.

KONEČNÁ TABUĽKA  - v ročníku 2015/16
1. HC CHILLI
2. Watberg Senec
3. Draci Pezinok
4. Diabli Réca
5. Haliganda Pezinok
6. ŠHbK Račištorf
7. Vitamíny Pezinok B
8. Vitamíny Pezinok A
9. Carpat-hians Pezinok
10. HBK Panteri Budmerice
11. Jokerit Pezinok
12. Hurons Budmerice
13. Bul-dogs
14. HC Frodo.

 

(pv)


Ohodnoťte článok: