Krojovaná jar v Dome kultúry

Jún 2016 / Prečítané 869 krát

   Dňa 23. 4. 2016 sa konal už 9. ročník Prehliadky folklórnych skupín seniorov Malokarpatského regiónu pod názvom SLNKO V NÁS. Organizátorom tohto podujatia je FSS Obstrléze. Pozvanie prijali tieto súbory: FS Straník z Tepličnky nad Váhom, FS Modrančanka z Trnavy, FS Bohdanovčan z Bohdanoviec pri Trnave, FS LUSK z Modry a súbor Radosť z Pezinka.
   Bola to prezentácia krojov, hudby a hlavne ľudových piesní z nášho regiónu ale aj iných lokalít stredného a východného Slovenska. Najväčší úspech zožal súlista FSS Obstrléze Pavol Maluniak terchovskou piesňou Boli to ručičky tej mojej mamičky. Sólo na ústnych harmonikách zahrali Ondrej Somorovský, Gabriel Lederleitner. Benjamín Barták zaspieval a zahral pieseň Otecko môj mamka moja.
   Všetky súbory prišli na toto podujatie za jedným účelom, rozdávať svojím spevom radosť a dobrú náladu. Vedúci súborov prevzali ďakovné listy a spomienkové darčeky. Cenu primátora mesta získal FS Modrančanka, ktorý sa zúčastňoval aj predošlých ročníkov. Na záver si všetky súbory spoločne s divákmi zaspievali známu ľudovú pieseň Neber si synečku, malučkej ženy. Ďakujem PKC a Mestu Pezinok za pomoc pri organizovaní podujatia. Tešíme sa už teraz na budúci 10. ročník podujatia Slnko v nás.
   Tento rok je pre FSS Obstrléze výnimočným 10. rokom od jeho založenia. Jednota dôchodcov Slovenska poriadala Prehliadku speváckych súborov, na ktorej sme sa zúčastnili. Naše vystúpenie začala úvodnou piesňou sólistka Anička Tesárová a ďalej sa popri súboru predstavili akordeonisti Juraj Stojka, Pavol Maluniak a huslista Gabriel Lederleitner. Ďakujeme všetkým našim priaznivcom a milovníkom folklóru za podporu a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.

 

(KN)


Ohodnoťte článok: