Turnaj šachových nádejí

Jún 2016 / Prečítané 816 krát

   V nedeľu 29. 5. 2016 šachový klub Pezinok za spolupráce Pezinských škôl a mesta Pezinok zorganizoval turnaj šachových nádejí. Hlavným organizátorom za šachový klub bol Tibor Lenčucha, ktorý celý turnaj aj viedol. Turnaj otvoril viceprimátor Miloš Andel, rozhodcom bol Jozef Pták, za Fándlyho školu pani Čermáková, ktorá na tejto škole vedie krúžok šachu. Z tejto školy sa zúčastnilo najviac detí (10 z celkového počtu 24 detí).
   Deti sprevádzali aj ich rodičia. Boli tu kvalitní kluboví hráči, ale aj začiatočníci. Pre deti bolo pripravené malé občerstvenie.
   Prvé miesto obsadil náš odchovanec, teraz hráč šachových nádejí klubu z Bratislavy Martin Šándor so 7,5 bodmi. Na druhom mieste skončil Kamil Baňas ŠK Modra so 6 bodmi. Na treťom mieste skončil Pavol Slovák KŠ Pezinok s 5,5 bodmi. Hralo sa na 7 kôl a každý hráč mal 10 minút na svoje ťahy. Víťazi boli ocenení cenami, ktoré venovalo mesto. Ostatní hráči z Pezinka, Bratislavy, Modry a Limbachu sa umiestnili v tomto poradí: Michal Barnáš, Šimon Peter Šipoš, Simona Barnášová, Igor Dobrotka, Samuel Baňas, Damián Kružliak, Šimon Jelok, Andrej Havlík, Nina Líšková, Norbert Barnáš, Lukáš Kapusta, Tobiáš Kružliak, David Vorčák, Samko Novák, Martin Rajnoch, Lukáš Molnár, Jurko Horenitzký, Adam Lukáč, Matúš Lukáč, Oliver Kúdela, Adrián Marek Brezina.

Monika Ptáková

 


Ohodnoťte článok: