Záver školského roka v ZUŠ E. Suchoňa

Jún 2016 / Prečítané 819 krát

   27. máj bol pre ZUŠ Eugena Suchoňa malým sviatkom. Slávnostným koncertom v pezinskom Dome kultúry zavŕšilo svoje štúdium 18 absolventov hudobného odboru a výstavou prác 9 absolventov výtvarného odboru. Absolventské práce výtvarníkov si môže verejnosť pozrieť až do novembra v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.
   Koncert absolventov je vždy miestom spoločného zdieľania radosti z preukázaných umeleckých schopností študentov. Tešia sa rodinní príslušníci, priatelia, známi, a samozrejme, my, učitelia. Zvlášť, keď z našich rúk vychádzajú takí šikovní absolventi, ako tomu bolo tento rok.
   Veríme, že spoločne strávený čas v ZUŠ sme využili čo najlepšie, že naši študenti vnímajú svet o čosi bohatšie a so svojimi schopnosťami si odnášajú do života aj zodpovednosť za naše kultúrne dedičstvo.

Prednášam, teda som

   Tak znie názov žiackej a študentskej súťaže s medzinárodnou účasťou, ktorá sa každoročne koná v Kremnici. V máji sa tejto súťaže zúčastnila aj žiačka ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku Lenka Klemaničová, ktorá v kategórii Monológ získala strieborné pásmo. Lenke aj jej pani učiteľke Mgr. Stanislave Koníčkovej srdečne blahoželáme!

 

Zuzana Andelová

 


Ohodnoťte článok: