II. ročník Malokarpatského maškrtníka

Jún 2016 / Prečítané 838 krát

   Máme úspešne za sebou 2. ročník Malokarpatského maškrtníka, súťaže amatérov o najlepší cukrársko-pekársky výrobok, ktorý sme realizovali v spolupráci s mestom Pezinok a pod záštitou primátora mesta Mgr. Olivera Solgu. Odborná porota, pod vedením pani Emílie Guštafíkovej, čestnej predsedníčky poroty pani Zuzky Vačkovej, našej vynikajúcej slovenskej herečky a pána Ennio Poggiana, vynikajúceho talianskeho cukrára a kuchára, hodnotila 34 prihlásených súťažných výrobkov. Nemali to ľahké, pretože všetky výrobky boli výborné tak na vzhľad, ako aj na chuť. V kategórii sladké pečivo získala 1. miesto Heyderová Erika s 88. bodmi (2. miesto Hrabčáková Miroslava so 78. bodmi, 3.mieto Schwarzová Jana a Hrabčáková Miroslava so 76. bodmi), v kategórii torty zvíťazila Hrabčáková Miroslava s 85. bodmi (2.miesto Gogová Alica s Habardovou Ninou a Koník Milan s 82. bodmi a 3.miesto Šimeková Táňa so 68. bodmi) a v kategórii slané pečivo zvíťazila Vašíková Marta so 69. bodmi (2. miesto Slováková Lenka so 61 bodmi a 3. mieto Schwarzová Jana s 57. bodmi). Hodnotiť výrobky mohli aj návštevníci podujatia, ktorí zakúpením dobrovoľných vstupeniek súťažiacim udeľovali tzv. hodnotiace žetóny. V tejto kategórii vyhrala v počte 106 získaných žetónov Gogová Alica a Habardová Nina, 2. miesto Hrabčáková Miroslava s počtom 66 žetónov a Gonosová Petra s počtom 55 žetónov. Výhercom boli udelené prekrásne diplomy a veľmi hodnotné vecné dary od našich sponzorov. Počas tohto príjemne stráveného súťažného dňa prítomných sprevádzal spevom a hudbou na gitare Ľuboš Majtán so synom a moderátorsky Karol Csino.
   Veľmi pekne ďakujeme všetkým našim sponzorom, zvlášť firme ADALIA pani Júlii Adamcovej, G+G cukrárni pani Guštafíkovej a jej rodine, firme Bau Mobel s.r.o. pánu Pavlovi Hrachovskému a firme „U hladoša“ Matejovi Halanovi.
   Pre veľký záujem súťažiacich ako aj návštevníkov podujatia plánujeme v budúcom roku organizovať Malokarpatský maškrtník na celý deň a podujatie by sme ukončili zaujímavou tanečnou zábavou v dobových kostýmoch. Preto vás všetkých pozývame na 3. ročník Malokarpatského maškrtníka, ktorý plánujeme realizovať 13. mája 2017. Tešíme sa na vaše prekrásne výrobky aj vašu návštevu.

 

Gabika Rebecca Justh
a kolektív spoluorganizátorov

 


Ohodnoťte článok: