Seniori z Jednoty dôchodcov športovali

Jún 2016 / Prečítané 1004 krát

   Dňa 27. mája 2016 sa uskutočnil už XIII. ročník Športových hier seniorov okresu Pezinok, tentoraz na Základnej škole Na Bielenisku v Pezinku. Hier sa zúčastnilo 107 seniorov z Pezinka, Modry, Báhoňa, Budmeríc, Častej, Dolian, Dubovej, Jablonca a Svätého Jura. Učastníkov privítal aj primátor mesta Pezinok Oliver Solga.
   Súťažilo sa v týchto disciplínach: v rýchlej chôdzi – ženy 1 km, muži 2 km, v streľbe zo vzduchovky, v stolnom tenise, v hode granátom, vo vrhu guľou a v hode valčekom. Počasie nám prialo a v areáli krásne zrekonštruovanej školy sme jednotlivé športové disciplíny všetci hravo zvládli. Ďakujeme riaditeľke ZŠ p. Mgr. Ingrid Jurčovej za jej ochotu pri realizácii tejto akcie. Pochváliť musíme aj hlavného rozhodcu Mgr. Milana Martiša za výborný priebeh ŠH a naše členky Jednoty dôchodcov Pezinok, ktoré tieto preteky pripravili. Súčasne ďakujeme za podporu MsÚ Pezinok, sponzorom Bagete Pezinok a Pekárni Častá.
   Na záver bolo odovzdaných 51 diplomov s medailami pre víťazov v jednotlivých súťažiach. Pezinskú Jednotu dôchodcov reprezentovalo 29 seniorov a získali 13 ocenení. 5 x prvé miesto: v chôdzi Soňa Kavecká a Oľga Herdová, v streľbe Darina Kontárová a Milan Mráz, v hode valčekom Oľga Herdová. 7x druhé miesto: v stolnom tenise a v hode granátom Oľga Herdová, v chôdzi Elena Voleková a Inka Budayová, v streľbe Hilda Strapáková, v hode valčekom Inka Budayová, vo vrhu guľou Gabriel Lederleitner. 1 tretie miesto: v chôdzi Katka Hulková.
   Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník Športových hier seniorov.

 

Eva Zouzalíková, predseda ZO JDS Pezinok

 


Ohodnoťte článok: