Koncert mladosti

Máj 2016 / Prečítané 1844 krát

FOTO: Ján Štrba (1976)„českoslovený Woodstock“ oslávi 40 rokov

   Áno. Je to isté. Na pezinskom amfiteátri 18. 6. 2016 sa opäť stretnú muzikanti, ktorí vtedy hrali. Znovu vystúpia: Marián Varga s bandom, Jaroslav Hutka, Zuzana Homolová, Vladimír Merta, Vladimír Mišík a jeho ETC..., Luboš Andršt, Emil Viklický a ďalší umelci.
   Nikdajšie dva ročníky koncertov mladosti 1976 a 1977 vošli do dejín československej alternatívnej muziky i ako vôbec prvý openair festival v republike a je až neuveriteľné, že sa vôbec podarilo v tom čase zorganizovať takéto koncerty. Dobové médiá našu akciu označovali ako festival vzdoru proti vtedajšiemu červenému normalizačnému režimu. Z pódia dvanásť hodín znel folk, jazz i poctivý rock, z bufetov bolo cítiť cigánsku pečienku, popíjalo sa steinovo pivko aj pezinské vínko. Skrátka pohoda pre 4000 pohodových poslucháčov. Možno i Miško Kaščák sa pre svoju Pohodu inšpiroval práve u nás...
   Podľa Ladislava Agnesa Snopka, hlavného dramaturga, to bude koncert s voľným vstupom pre návštevníkov.
   Slovenská televízia bude celý program snímať na 7 kamier a následne vysielať na celé Slovensko. (Vtedy – dávno – nás tiež snímali kamery, lenže tie eštebácke...) Takže vás srdečne pozývame v sobotu 18. 6. 2016 od 18. hodiny na 6-hodinový spomienkový Koncert mladosti 40. Príďte sa pozrieť a presvedčiť, že tá muzika sa dá počúvať i dnes, tak ako ak pred 40 rokmi.

 

Pavol Boriš, organizátor obidvoch ročníkov KM‘76,77


Ohodnoťte článok: