Na obľúbených trhoch ožijú figúry

Máj 2016 / Prečítané 1189 krát

   Malokarpatské múzeum v Pezinku vás aj tento rok pozýva v mene všetkých organizátorov, partnerov a mediálnych partnerov na medzinárodné podujatie Keramické trhy.
   Trinásty ročník sa bude konať v termíne od 10. do 12. júna. Pri príležitosti 65. výročia úmrtia jedného z prvých slovenských figuralistov, Národného umelca Ferdiša Kostku, bude venovaný práve figuralistom. Sú to majstri, ktorí dokážu hline vdýchnuť život a vyčarovať z nej postavy ľudí pri najrozličnejších činnostiach. Jedinečnú príležitosť vidieť výberové diela keramikárov súčasných aj nežijúcich budú mať návštevníci na výstave Život v dielach figuralistov v Malokarpatskom múzeu. Svojrázne figúrky zobrazujúce témy ako vinohradníctvo, remeslá, každodenný život ľudu, hudobníci, zbojníci či sakrálne motívy aj po rokoch zaujmú svojou jedinečnosťou, v ktorej sa odráža majstrovstvo a umelecká osobitosť ich tvorcu.
   Súčasťou podujatia bude aj výstava figúr študentov ŠÚV Josefa Vydru Bratislava v parku na Radničnom námestí. ŠÚV Josefa Vydru sa predstaví aj Nočným pálením pece v piatok o 20.00 hod. na Radničnom námestí.
   Keramické trhy sú známe kvalitnými produktami, ktoré každoročne ponúka viac ako 150 výrobcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Bulharska či Slovinska. Pre detských návštevníkov bude pripravený program v detských dielňach na Radničnom námestí, Divadielko Šikulko s Keramickou rozprávkou a DFS Magdalénka. Súčasťou podujatia sú okrem aktivít pre deti aj hudobné vystúpenia pre dospelých – napr. Kuštárovci, Slovak Tango, Arion, Šenkvická muzika a Bukasový masív. Radničné námestie tiež ponúkne možnosť vyjadriť svoj názor v súťaži – tentokrát je témou „figúra“. Za jednotlivé figúry budete môcť hlasovať a tie, ktoré získajú najviac hlasov, budú uložené v depozitári v Malokarpatskom múzeu.

 

Romana Jurinová, Malokarpatské múzeum v Pezinku

 


Ohodnoťte článok: