Ženy za volantom súťažili pri Zámockom parku

Máj 2016 / Prečítané 723 krát

   Základná organizácia Únie žien Slovenska v Pezinku zorganizovala súťaž Žena za volantom. Súťaž sa uskutočnila 22. 5. o 15.00 h na bývalom hádzanárskom ihrisku v Zámockom parku v Pezinku.
   Do súťaže sa prihlásilo 15 žien – vodičiek. Súťažiace súťažili v tom, ktorá najrýchlejšie a bez trestných bodov prejde cez prekážkovú dráhu, vymedzenú pneumatikami. Dráha mala 5 častí – slalom medzi pneumatikami, cúvanie do garáže, cúvanie medzi dve zaparkované vozidlá, slalom medzi pneumatikami cúvaním a zacúvanie do garáže.
   Všetky súťažiace dosiahli výborné výsledky. Najrýchlejšie prešla prekážkovú dráhu Michaela Tyková s časom 2 min. 16 s. Na delenom druhom mieste skončili Katarína Bottánová a Emília Lukačovičová s desať sekundovým odstupom za víťazkou súťaže.
   Pred slávnostným zahájením súťaže vystúpila tanečná skupina detí z CVČ Budmerice pod vedením Aničky Vaškovičovej. Organizátorky súťaže potešil veľký záujem verejnosti o podujatie a prítomnosť primátora mesta Pezinok Mgr. Olivera Solgu na otvorení súťaže.
   Predsedníčka ZO ÚŽS v Pezinku pani Dr. Elena Matuská odovzdala všetkým súťažiacim vecné dary a víťazke pohár.
   Na záver poďakovala Dr. Matuská súťažiacim za ich odvahu, bojovnosť a ukážku perfektného ovládania vozidiel. Poďakovala sa sponzorom súťaže, bez ktorých by nebolo možné súťaž uskutočniť. Finančne prispela Krajská organizácia Únie žien Slovenska v Bratislave, finančne i vecnými darmi do súťaže prispelo mesto Pezinok, zastúpené primátorom mesta Mgr. Oliverom Solgom, pánovi Baďurovi za bezplatné zapožičanie areálu bývalého volejbalového ihriska, Ing. Kataríne Maťusovej, majiteľke autoškoly Maťus za odbornou pomoc pred i počas súťaže. Pri organizovaní súťaže významne pomohol Mestský podnik služieb Pezinok, Mestská polícia Pezinok a Mestské kultúrne centrum.

 

Dr. Elena Matuská, predsedníčka ZO ÚŽS v Pezinku

 


Ohodnoťte článok: