Šachisti dúfajú v lepšie časy

Apríl 2016 / Prečítané 335 krát

   Pezinčania bez akýchkoľvek pochybností prežili sezónu – hlavne čo sa týka 2. ligy – ako z toho najhoršieho sna a budú chcieť na ňu čo najskôr zabudnúť.
   Podľa súpisky mali patriť minimálne do stredu tabuľky. Keď sa však nedarí, tak sa skrátka nedarí. Družstvo pokazilo viacero nádejne rozohraných stretnutí a nakoniec vybojovalo iba jediný bod.
   Solídne zahral snáď len Michal Silvio a ešte pár hráčov, ktorí nastúpili len na pár zápasov. Tým Pezinok vypadáva z 2. ligy. Vybojovať 2. ligu znovu naspäť bude oveľa ťažšie, i keď po celú sezónu sme sa venovali poctivo tréningom a mladým hráčom pod vedením Ondreja Gábriša. Zúčastňovalo sa ich každý týždeň 12 až 18 hráčov, čo je slušný výsledok.
   Mládeži sa aj veľmi dobre venoval Tibor Lenčucha, ktorý z družstvom F detí chodil na zápasy 5. ligy a s nimi aj na tréningoch rozoberal jednotlivé partie. V 3. lige družstvo B viedol Jozef Pták a celkovo skončilo na 7. mieste. Najviac sa o to pričinili Ondrej Gábriš, Peter Baďura, Andrea, Vladimír st. a ml. Bochníčkovci. Vladko ml. z ôsmich možných bodov získal päť.
   V 4. lige sme mali družstvá C a D. Družstvo D, ktoré viedol Štefan Mikovič, je pred posledným kolom na 9. mieste. Veľmi sa o to zaslúžil Ján Mrkvík. Hoci družstvo C vypadne zo 4. ligy, až tak veľmi nám to nevadí, pretože z piatej ligy postupuje družstvo E do 4. ligy, takže budeme mať v 4. lige znovu dve družstvá.
   Z C družstva, ktoré viedol Tibor Pobuda treba pochváliť Martina Šilhára a Petra Varholáka. V 5. lige sa družstvo E s vedúcim Štefanom Mikovičom stalo víťazom a treba sa mu za to poďakovať.
   Klub čaká usporiadanie 10. ročníka Memoriálu Richarda Rétiho, ktorý sa uskutoční 7. mája 2016 v Dome kultúry Pezinok. Klub na jeho organizácii každoročne spolupracuje s Malokarpatským múzeom, Pezinským kultúrnym centrom a mestom Pezinok.
   Na toto podujatie pozývame všetkých registrovaných aj neregistrovaných šachistov z Pezinka a okolia. Príďte si len tak zahrať. Prezentácia sa koná od 8. do 9. hodiny. Podporíte tak aj náš klub a možno sa stanete i jeho členmi.
   Klub čaká ešte hodnotiaca členská schôdza s otázkou, kto bude hrať v 3. lige v dvoch družstvách, aby jedno postúpilo, kto v dvoch 4. ligách. Témou budú aj členské príspevky, sponzor, ktorý nám stále chýba, a tiež dobrovoľní prispievatelia vo forme dvoch percent z daní.

 

Jozef Pták, podpredseda klubu

 


Ohodnoťte článok: