Pezinskí mladí violončelisti získali štvornásobné zlato

Apríl 2016 / Prečítané 368 krát

Úspešní účastníci súťaže Mladí violončelisti Slovenska   Mladý violončelista Slovenska, tak znie názov celoslovenskej interpretačnej súťaže ZUŠ v hre na violončele, ktorá sa uskutočnila 19. marca v Kežmarku.
   Pezinská Základná umelecká škola E. Suchoňa mala v tejto súťaži veľmi silné zastúpenie. Zúčastnili sa jej štyria šikovní žiaci z triedy pani učiteľky Mgr. art. Magdalény Milčíkovej za klavírnej spolupráce pani riaditeľky Márie Neuszerovej a pani učiteľky Zuzany Bereníkovej.
   Naši violončelisti už viackrát potvrdili na celoslovenských súťažiach svoje kvality, ale tento rok všetci štyria súťažiaci siahli vo svojich kategóriách na najvyššie priečky a priniesli do Pezinka štvornásobné zlato. Úspešnými žiakmi sú: Katka Klučárová, Ella Dočolomanská, Kristián Mrva a Hanka Bereníková, ktorá získala aj titul laureáta súťaže.
   Milí violončelisti, bravo! Blahoželáme, tešíme sa spolu s vami ....
   Tento výnimočný úspech violončelistov pezinskej ZUŠ určite nie je náhodou. Okrem talentu žiakov, ako prvého predpokladu, stojí za ich úspechom aj usilovná práca a kvalitná škola Mgr. art. Magdalény Milčíkovej. Už veľa rokov s láskou odovzdáva svojim žiakom poctivý hudobný kumšt, ktorému sa naučila od svojej učiteľky – vynikajúcej pedagogičky Margity Procházkovej – samozrejme, dnes už obohatený vlastnými skúsenosťami a pedagogickou intuíciou.
   Na počesť Margity Procházkovej usporiadali jej žiaci 6. apríla v Bratislave v Pálffyho paláci spomienkový koncert a na tejto výnimočnej udalosti nechýbali ani naši čelisti.
   Kúsok z krásnej atmosféry tohto koncertu priniesol do Pezinka violončelový súbor – učitelia a žiaci z pezinskej a bratislavskej ZUŠ Eugena Suchoňa, ktorý vystúpil aj na našom Jarnom koncerte v PKC  7. apríla.
   Ambíciou učiteľov a účinkujúcich žiakov na Jarnom koncerte ZUŠ E. Suchoňa bolo, aby peknou hudbou a slovom – symbolickým jarným lúčom zohriali poslucháčov pri srdiečku a upriamili ich pozornosť na všetky pekné a pozitívne hodnoty v živote – dobro, lásku, priateľstvo..., ktoré jediné vedia pretvárať svet k lepšiemu.
   Žiaci predviedli hodnotný a náročný repertoár a ich výkony si skutočne zaslúžia uznanie.

 

Zuzana Andelová


Ohodnoťte článok: