Mesto už začalo s rekonštrukciou chodníkov

Apríl 2016 / Prečítané 476 krát

   Skorý príchod jari spojený s pekným počasím umožnil vedeniu a pracovníkom mesta Pezinok realizovať niekoľko tohoročných projektov už v marci a apríli. Rekonštrukcia chodníkov začala na ulici Komenského a Obrancov mieru (pri ZŠ Fándlyho). Na Komenského pri futbalovom štadióne bolo vybudované 81 metrov chodníka a na Obrancov mieru 155 bežných metrov chodníka, spolu v hodnote vyše 26 000 eur.
   V súčasnosti sú pripravené stavebné povolenia a vybrané firmy na realizáciu dvoch dôležitých chodníkov z Cajle na Novomeského ulicu a Svätoplukovu ulicu. Chodníky mesto buduje najmä pre veľký počet chodcov ale tiež rodičov s detskými kočíkmi, ktorí tieto chodníky využívajú ako spojenie s Cajlou.
   Ďalší chodník, ktorý sa bude realizovať už čoskoro, sa nachádza na Moyzesovej ulici (oproti Panoráme). Tu mesto pristúpilo aj k parkovej úprave a bude tu tiež osadená pamätná tabuľa na mieste, kde stál rodný dom hrdinu SNP gen. Karola Peknika. Na tomto mieste už boli vysadené mladé lipy.
   V súčasnosti sa buduje už štvrtý bezpečný svetelný prechod na Bratislavskej ulici (pri Koníčkovi). Súčasťou projektu nazvaného „Bezpečný priechod pre chodcov“ bude aj nový prístupový chodník a zábradlie chrániace chodcov. Prechod budujú Regionálne cesty Bratislava spolu s mestom Pezinok.
   Najväčšou doterajšou investíciou v tejto oblasti však bude rozširovanie chodníkov na štyroch miestach na Myslenickej ulici. Poslanci už dávnejšie na túto rekonštrukciu schválili z rozpočtu 30 000 eur.

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: