Výmenné výstavy, ktoré pomáhajú

Február 2016 / Prečítané 1251 krát

   Pestrofarebné obrazy talentovaných klientov Domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania Merema z kolekcie MY 2015 sa z Musique Club Galerie v Modre presúvajú do neďalekej Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela Pezinok. Tamojší pacienti a návštevníci si od 9. februára do 9. apríla 2016 môžu prezrieť a kúpou aj podporiť ďalšie arteterapeutické aktivity piatich nadšencov výtvarného umenia.

Výsledkom Arteterapie nie je "len" terapeutický zámer, ale i skrášlenie verejného priestoru.
 

   Steny útulnej kaviarničky Musique Club Galerie zase rozkvitnú ukážkami z tvorby Heleny „Heluny“ Kujanovej. Autorka svoje obrazy z obdobia 2001 – 2005 venovala na podporu aktivít pacientov Pinelovej nemocnice. Predajná výstava potrvá do 9. apríla 2016.
   DSS a ZPB Merema a Pinelova nemocnica už niekoľko rokov spolupracujú aj cez divadelný súbor Agapé, titulom More, Stroj času a Fantomas sa vracia nadšene tlieskalo početné publikum pezinskej „Pinelky“. Pod vedením dramatoterapeuta Martina Žáka sa šikovní klienti Meremy predstavia na pôde psychiatrickej nemocnice opäť 15. marca 2016, tentoraz so svojou najnovšou hrou Drotári.

 

(ZŠ)

 


Ohodnoťte článok: