Nová kniha Pezinčana Ľubomíra Pajtinku

Február 2016 / Prečítané 632 krát

   Kniha Rozhovory s ministrami vyšla v týchto dňoch vo Vydavateľstve Parentes. Predstavuje príbeh sedemnástich ponovembrových ministrov školstva, ktorí hovoria nielen o sebe, ale predovšetkým o výchove a vzdelávaní vo všetkých pádoch a rodoch. Je to kniha, ktorá čitateľovi otvorí oči – pri jej čítaní pochopí, prečo je slovenské školstvo tam, kde je. Dozvie sa množstvo nových nepublikovaných informácií, ale aj nových údajov o profesii, ktorú vnímame väčšinou povrchne cez svoje spomienky na školu či cez bežné médiá. Je to tak trochu ministerský šlabikár, ale aj príručka občana pre pochopenie politiky dneška. Knihou prispieva autor i jednotliví ministri do diskusie o stave nášho školstva a o jeho ďalšom smerovaní.
   Pre oživenie pamäti sa v knihe stretnete s pohľadmi na svet školy, školstva, poznania a poznávania očami profesorov Ladislava Kováča, Jána Pišúta, ďalej Dušana Slobodníka, prof. Matúša Kučeru, MUDr. Romana Kováča, Ing. arch. Jaroslava Pašku, doc. Ľubomíra Haracha, PhDr. Evy Slavkovskej, docentov – Milana Ftáčnika, Petra Ponického, Martina Fronca, ďalej Lászla Szigetiho, prof. Jána Mikolaja, Ing. Eugena Jurzycu, doc. Dušana Čaploviča, Ing. Petra Pellegriniho a aj súčasného ministra Juraja Draxlera.
   Na uvedení knihy do života v nedávnych dňoch sa zúčastnilo osem ministrov a dvaja bývalí štátni tajomníci. Medzi hosťami nechýbal primátor nášho mesta Oliver Solga.

 

(LP)


Ohodnoťte článok: