ZŠ Orešie otvára svoje brány

Február 2016 / Prečítané 419 krát

   Na známosť sa všetkým dáva mimoriadne skvelá správa! ZŠ s MŠ Orešie už opäť otvára svoje brány a srdečne pozýva všetkých budúcich prváčikov a ich rodičov na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 4. 3. 2016 o 16.00 h v priestoroch budovy školy.
   Tohtoročný Deň otvorených dverí nesie názov „Cesta okolo sveta za pokladom“. V tento deň sa z detí stanú odvážni cestovatelia, ktorí postupne spoznajú rôzne svetadiely a krajiny na našej planéte. Popasujú sa s prichystanými úlohami a nástrahami, aby si na záver mohli vychutnať vytúžený poklad.
   Cieľom tejto milej akcie je dobre sa zabaviť, niečo nové sa naučiť, spoznať učiteľov na našej škole a prezrieť si priestory a vybavenie školy. Okrem tradičných pomôcok ponúka naša škola aj pár noviniek. Pri výučbe jazykov máme k dispozícii nadrozmernú hru scrabble, ktorú môžu deti hrať nielen v slovenskom jazyku, ale aj v nemčine a angličtine. K dispozícii máme aj vlastnú knižnicu s názvom Gringa. Nezanedbávame však ani telesnú výchovu. V našej telocvični sa hrdo pýši lezecká stena.
   Menší počet žiakov v triedach nám dovoľuje v plnej miere využívať aj takéto nevšedné učebné pomôcky, individuálne pristupovať k jednotlivým žiakom a k ich potrebám a v čoraz väčšej miere uplatňovať zážitkové vyučovanie na jednotlivých predmetoch a v školskom klube detí. Práve vo vyučovaní pomocou zážitkov vidí naša škola veľkú budúcnosť. Aj preto sme uskutočnili akcie ako Hands Up Crew, Sprejart, Dogdancing, projekty Titanik či Slovensko. Neustále sa snažíme deťom ponúknuť niečo nové a podnetné, čo by ich inšpirovalo a posúvalo vpred.
   Školský klub detí každoročne organizuje množstvo zaujímavých akcií, tradične je to napríklad Noc v škole, denný letný tábor. V súčasnosti v školskom klube detí pracujú na projekte Zippyho kamaráti, ktorý je zameraný na emocionálne zdravie detí. Tešíme sa na vás na ceste okolo sveta!

 

(GF)

 


Ohodnoťte článok: