Ôsmy ročník Pezinských vínnych pivníc je úspešne za nami

Február 2016 / Prečítané 350 krát

FOTO. Eva Amzler   Druhá februárová sobota, ako už býva zvykom, sa niesla v znamení kvalitného pezinského vína. Tento rok mali návštevníci možnosť oceniť a porovnať kvalitu vín uplynulého, ale aj starších ročníkov v historicky najvyššom množstve otvorených prevádzok. V 26 historických pivniciach a zastávkach sa predstavilo až 35 vinárstiev z Pezinka a blízkeho okolia, z toho až 20 bolo lokálnych.
   Ôsmy ročník so sebou priniesol zavedenie nového žetónového systému, cieľom ktorého je edukovať návštevníkov k uvedomeniu hodnoty vína a celej vinárskej práce, ktorá stojí za každou jednou vzorkou.
   Vďaka novému systému vinári mohli ponúknuť aj svoje najkvalitnejšie vína, ktoré na podujatiach bežne nie je možné ochutnať. Podujatie ponúklo zúčastneným návštevníkom z celého Slovenska príležitosť prejsť sa po širšom historickom centre mesta, ochutnať regionálne špeciality a nasať atmosféru historických starobylých pivníc.
   Organizátori, ktorými sú OZ Museum Vinorum a Malokarpatské múzeum v spolupráci so Združením pezinských vinohradníkov a vinárov a mestom Pezinok, sa tešia veľkej obľube podujatia a ďakujú všetkým, ktorí sa kúpou vstupenky rozhodli podporiť lokálnych vinohradníkov a vinárov.

Tešíme sa na vás opäť o rok!

 

(MMvPK)


Ohodnoťte článok: