Sviatočné obdobie v znamení hokejbalových turnajov

Január 2016 / Prečítané 1009 krát

Hokejbalový výber Pezinka na turnaji v Gajaroch

   V čase príprav na vianočné sviatky sa uskutočnil cez víkend 12.-13. decembra 2015 v Gajaroch medzinárodný hokejbalový turnaj hráčov nad 35 rokov pod názvom MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MAMUT CUP MASTERS. Tím OLD BOYS PEZINOK bol zastúpený hráčmi pôsobiacimi v Malokarpatskej hokejbalovej lige. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev: z Česka reprezentačný výber Masters ČR, Severka Ústí nad Labem a úradujúci víťaz Európskeho pohára SONP Kladno, zo Slovenska reprezentačné výbery Old Boys Slovakia, Team Slovakia, Zvolen, HBC Masters Žilina, Old Boys Pezinok. Tie boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa podľa pravidiel SHBÚ systémom 5+1 „na plávajúcu modrú“ každý s každým v skupine a 2x12 minút čistého času.
   V základnej skupine si Pezinčania zmerali sily s tímami Skalice (0:5), reprezentačným výberom Českej republiky (1:1) a s reprezentačným výberom OLD BOYS SLOVAKIA (2:5). Po odohratí zápasov v skupinách v nedeľu čakali súperi v bojoch o konečné umiestnenia.
   Najskôr vyhrali kontumačne 5:0 so Žilinou a so Zvolenom prehrali 1:3. Celkovo obsadili 7. miesto. Napriek výsledkom zanechali solídny výkon a hlavne sa mohli spoľahnúť na brankára Romana Grúsa, ktorý priam exceloval v sobotňajších zápasoch. Celkovým víťazom sa stal celok TEAM SLOVAKIA pred OLD BOYS SLOVAKIA a SONP Kladno.Vianočný turnaj Dura-Cup

Prvý vianočný turnaj sa odohral tesne pred Vianocami 19. decembra 2015. Zúčastnilo saho 8 tímov. Hralo sa systémom každý s každým v skupine. Priamo do 1-finále postupovali víťazi skupín Carpathians a Morgans. Celky na 2. a 3. mieste zo skupín bojovali vo 1-finále o postup ďalej.
   Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Watberg Senec, ktoré vo finále porazilo juniorov Orly Modra 4:0. V boji o bronz sa stretli porazení semifinalisti team Morgans s Carpathians. Po výhre 3:2 po samostatných nájazdoch sa tešili z 3. miesta hráči Morgans. Najlepším hráčom bol Jozef Kobela (HC Orly Modra – juniori) a najlepším brankárom bol Adrián Nóghely (Watberg Senec).

Celkové poradie:
1. WATBERG SENEC
2. HC ORLY MODRA - juniori,
3. MOR-GANS,
4. Carpathians,
5. HC Chilli – st. páni,
6. Vitamíny Pezinok „A“,
7. Haliganda Pezinok,
8. White Eagles.

HALIGANDA CUP 2015

V druhý vianočný sviatok sa uskutočnil I. ročník HALIGANDA CUP 2015 v hokejbale. Turnaja sa zúčastnilo 8 tímov rozdelených do 2 skupín. Hralo sa 2x10 min., pričom v sa hralo systémom každý s každým v skupine a do vyraďovacej časti postupovali prvé dva celky z oboch skupín. V 1 -finále sa stretli Old Boys Slovakia s Haligandou Pezinok 3:4 a Pavúci Pezinok s Jokeritom 2:0.
   V malom finále v boji o 3. miesto boli úspešnejší hráči Old Boys Slovakia, ktorí porazili Jokerit 3:2.
   Vo finále si zmerali sily pezinské mužstvá Haligandy a Pavúkov. Haliganda si počínala úspešnejšie ako v skupine (prehrali s Pavúkmi 1 : 2) a nakoniec vyhrala po výsledku 2 : 0 a mohla sa tešiť z premiérového prvenstva na turnaji.

Celkové poradie:
1. HALIGANDA PEZINOK,
2. PAVÚCI PEZINOK,
3. OLD BOYS SLOVAKIA,
4. Jokerit,
5. Draci Pezinok,
6. Ladies výber Slovakia,
7. Morgans,
8. Frodo.

- naj-lepším hráčom sa stal Róbert Mikes ml. (HALIGANDA PEZINOK),
- najlepším strelcom sa stal Adam Virág (OLD BOYS SLOVAKIA),
- najlepším brankárom sa stal Peter Nemčovič (PAVÚCI PEZINOK).

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: