Zasvätení z Pezinka

Január 2016 / Prečítané 1557 krát

   V Dolnom kostole v Pezinku sa 29. decembra 2015 konalo stretnutie zasvätených z Pezinka pri príležitosti Roku zasväteného života. Svätú omšu pri tejto príležitosti celebrovali pezinskí rodáci don Ľudovít Baňovič SDB a vdp. Patrik Bacigál.
   V súčasnosti žijú títo rehoľníci, pochádzajúci z Pezinka: saleziáni – kňazi Štefan Šilhár a Ľudovít Baňovič, františkán – kňaz Augustín Peter Hlavina, kartuzián – brat Ján Karol Kovačovský, kapucín – brat Ľubomír Kanka, vo formácii u verbistov sú Patrik Páleník a Lukáš Hanusek, saleziánky Mária Bartová, Hana Beníková, Marta Peťková a Gabriela Bauerová, školské sestry sv. Františka Magdaléna Terézia Baroková a Margita Anna Baroková (rodné sestry), vincentka Zuzana Marta Matovičová a sestra sv. Kríža Kristína Janette Hüblová. Z diecéznych kňazov, pochádzajúcich z Pezinka žijú Vendelín Kubíček a Patrik Bacigál.
   Pri tejto príležitosti je však vhodné spomenúť si aj na kňazov a rehoľníkov z Pezinka, ktorí už nežijú, aspoň z 20. storočia. Boli to: diecézni kňazi Vincent Mihalovič a Augustín Štohl, saleziáni Tibor Strnisko, Štefan Sandtner a Alfonz Šilhár, kapucíni Vojtech Rudolf Rajner, Ladislav Štefan Rajner (rodní bratia), Benedikt František Wild a Archangel Viktor Rudolf Wild (rodní bratia), tešitelia Jozef Labre Rudolf Noskovič, Michal Černý a Dominik Štefan Matiašovský, dcéra sv. Františka Kasiana Mária Hanusková, anglická panna Miriam Benčúriková, vykupiteľka Alfonza Zuzana Šilhárová a sestry sv. Kríža Cecília Mária Magulová a Dulcissima Magulová (rodné sestry).

 

Peter Sandtner

 


Ohodnoťte článok: