Aké boli Vianoce v Nadácii REVIA

Január 2016 / Prečítané 1001 krát

   Vianočný čas je v nadácii REVIA časom radosti, pomoci, charity. Boli by sme veľmi radi, keby tieto pocity neboli len súčasťou sviatkov, ale aby sme si ich pripomínali počas celého roka. Nech si vieme medzi sebou v komunite podať pomocnú ruku, navzájom sa potešiť, mať k sebe blízko, priať si, tešiť sa spoločne. Nech v roku 2016 rozdáte viac milých úsmevov a posielate dobro ďalej.
   Aj keď sú vianočné sviatky za nami, my v nadácii rekapitulujeme vianočné aktivity. Stánok Nadácie REVIA bol súčasťou vianočných trhov v Pezinku. Domáce koláče, ktoré napiekli dobrovoľníci, boli odmenou za finančný príspevok každému darcovi. Aj takýmto spôsobom sme pripomenuli ľuďom dobročinný rozmer Vianoc. Koláčiky, ktoré ste mali možnosť v našom stánku ochutnať napiekli dobrovoľníci: Alžbeta Čaputová, Mária Čeligová, Ria Mácsová, Natália Kadarová, Dana Kopálová, Eva Lupová, Petra Pospechová, Jarka Černayová, Drahoslava Finková, Miroslava Petrušová, dobrovoľníčky z Klubu VENUŠA, Jednoty dôchodcov v Pezinku, Centra pre rodinu v Pezinku, Pekárne Harmónia, študenti Pedagogickej a kultúrnej akadémie v Modre. Výťažok 315 eur podporí juniorov a seniorov pri ich spoločných aktivitách v rámci projektu Komunitnej akadémie zážitkov a skúseností, ktorú organizuje nadácia REVIA v spolupráci s partnerskými subjektmi – mestom Pezinok, Pedagogickou a kultúrnou akadémiou v Modre, ZŠ Kupeckého v Pezinku a Mestským centrom sociálnych služieb v Modre.
   Naším darčekom pre komunitu bol živý vianočný orloj, o ktorý sa tohto roku pričinili študenti z Obchodnej akadémie v Pezinku, Pedagogickej a kultúrnej akadémie v Modre a Denis Pátek s priateľmi. Za priestorové a technické zázemie vďačíme Petre Pospechovej a Mestskému múzeu v Pezinku a Petrovi Bittnerovi s kolektívom TV Pezinok.
   Projekt Otvor srdce, daruj knihu, prináša deťom zo sociálne slabších rodín o jeden darček viac. V Pezinku sa vďaka mnohým anonymným darcom v kníhkupectvách Libri v OC Molo a v OD Plus a v kníhkupectve Artforum zakúpili knižky pre 118 detí zo sociálne slabších pomerov. Celkovo sa nám podarilo obdarovať 196 detí z malokarpatského regiónu.

Ďakujeme všetkým, ktorí počas Vianoc šírili dobro.
Nadácia REVIA