Všade plno RADOSTI

Január 2016 / Prečítané 638 krát

   Folklórny spevácky súbor Radosť sa poctivo pripravoval na svoj veľký vianočný koncert, ktorý sa uskutočnil 10. decembra v Kultúrnom centre v Pezinku. Hoci počas prípravy zápasil s chorobnosťou, nakoniec predviedol výborný program s bravúrnym výkonom akordeónistu, umeleckého vedúceho súboru Miroslava Rajta.
   Už 16. decembra sa súbor zúčastnil festivalu porozumenia, ktorý sa uskutočnil v bratislavskej Dúbravke pod názvom „Strieborná reťaz“. Na podujatí sa predstavili špičkové seniorské folklórne skupiny – seniorky Lúčnice, seniori SĽUKu vystupujúci pod názvom OZ Kubánkov sen, Zbor Hájiček Chrenovec -Brusno, Cirkevný zbor GLORIA Zohor a ďalší. „Radostníci“ 17. decembra pozdravili svojím vystúpením, ktoré odspievali á capella, slávnostnú schôdzu klubu Jednoty dôchodcov Slovenska v Pezinku. Pesničkami 18. decembra potešili seniorov – obyvateľov penziónu na Hrnčiarskej ul. v Pezinku.
   Členovia FSS Radosť na slávnostnej výročnej schôdzi 28. decembra bilancovali činnosť v roku 2015. O ich aktivite hovorí aj 25 vystúpení nielen v Malokarpatskom regióne. Radostníci do svojich plánov na rok 2016 zahrnuli veľký jarný a jesenný koncert pre priaznivcov v Pezinku, účasť na viacerých podujatiach v Pezinku a v Bratislave, na seniorských folklórnych festivaloch a neodmietnu ani príležitostné vystúpenia.

 

Eva Frťalová


Ohodnoťte článok: