Pezinské vínne pivnice 2016 budú už onedlho

Január 2016 / Prečítané 590 krát

   V Pezinku sa už tradične v predvečer sviatku zaľúbených - sv. Valentína koná ozajstná oslava vínnej turistiky a lásky k vínu. Nebude tomu inak ani tento rok. V sobotu 13. februára 2016 sa v čase od 12.00 do 21.00 h uskutoční VIII. ročník Pezinských vínnych pivníc 2016.      
  
Približne v 24 pivniciach a stanovištiach ponúkne svoje vína na ochutnanie vyše 30 miestnych vinárov, členov Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov a hosťujúce vinárstva.
   Okrem ponúkaného zážitku degustácie najlepších vín z Pezinka a blízkeho okolia tým zároveň podporujete miestnych vinárov. Tento rok vďaka inovovanému systému podujatia budú v ponuke aj ich najkvalitnejšie vína, ktoré inak na takýchto prezentačných akciách zvyčajne neponúkajú. Čaká vás rovnako prehliadka atraktívnych historických priestorov, z ktorých si niektoré môžete prezrieť iba veľmi príležitostne.
  V hodnote vstupenky (25 €) je bonusový kupón na nákup ľubovoľného vína v cene 4,- €, degustačný pohár s logom, sprievodca degustátora s mapou pivníc a štartovací balíček, pozostávajúci zo štyridsiatich žetónov, každý v hodote 0,20 € (spolu v sume 8 €). Za každú ochutnanú vzorku odovzdáte jeden žetón. Spolu tak môžete vyskúšať až 40 rôznych vín. Koho by lákalo oddegustovať ešte väčšie množstvo, na troch vybraných miestach bude mať možnosť dokúpiť žetóny počas celého priebehu podujatia.
    Vstupenky na Pezinské vínne pivnice 2016 si môžete osobne zakúpiť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, M. R. Štefánika 4 či elektronicky prostredníctvom webu pvp.sk. Kapacita pivníc je limitovaná. Podujatie organizuje OZ Museum vinorum v spolupráci s Malokarpatským múzeom, Združením pezinských vinohradníkov a vinárov a mestom Pezinok. Príďte si spraviť sviatok v duši a potešte svojich najbližších originálnou valentínkou.

 

Martin Hrubala

 


Ohodnoťte článok: