Malým hokejistom zimný štadión v Pezinku chýba

Január 2016 / Prečítané 843 krát


Mladí hokejisti Peter Osuský, Vanesa Khayat a Filip Fajnor

   V Pezinku nám rastie mladý hokejový dorast. Škoda len, že rodičia nádejných športovcov musia trikrát týždenne voziť svoje deti na tréning do Bratislavy, čo je pre nich veľká záťaž, nielen finančná, ale aj časová. Trojicu mladých hokejistov tvoria dvaja chlapci a jedno dievča. Chlapci začínali s hokejom ako škôlkari a dievča od svojich šiestich rokov.
   Peter Osuský je žiakom 3. triedy ZŠ na Kalinčiakovej ulici 12 v Bratislave. Do prvého ročníka ZŠ začal chodiť v Pezinku Na bielenisku. Keďže do klubu HC Slovan ho prijali ako škôlkara a rodičia obaja pracujú v Bratislave, vozia ho každý deň do školy, kde má päťkrát do týždňa tréning. Jeho hokejový vzor je Sidney Crosby, z klubu Pittsburg.
   V skupine majú aj dievča, je to Vaneska Khayat, ktorá je žiačkou 4. ročníka ZŠ na Kupeckého ulici v Pezinku. Začala korčuľovať vo svojich šiestich rokoch. V tom období bola na zápase,
v ktorom na štadióne hrali ženy - hokejistky. Veľmi sa jej to zapáčilo. Ďalšiu sezónu začala hrať hokej v uvedenom klube v Bratislave. Už tretiu sezónu tu ako jediné dievča trénuje spolu s chlapcami. Jej obľúbeným vzorom je Andrej Šťastný a Miroslav Šatan.
   Filip Fajnor je žiakom tretieho ročníka ZŠ na Kupeckého ulici v Pezinku. V septembri pred dvomi rokmi ho rodičia prihlásili do klubu HC Slovan, kde tiež trénuje hokej trikrát do týždňa. Pre rodičov je to veľká záťaž všetko stíhať. V tejto náročnej situácii si rodičia navzájom pomáhajú, aby časovo zladili tréningy s povinnosťami detí v škole. Hokej je náročný šport nielen pre deti, ale aj ich rodičov. Veľká škoda, že mestské zastupiteľstvo v Pezinku nedalo zatiaľ zimnému štadiónu zelenú.

 

Mária Osuská


Ohodnoťte článok: