Nezvyčajný rekord v službe mestu

Január 2016 / Prečítané 693 krát

   Pezinok je možno držiteľom nezvyčajného rekordu v dĺžke „primátorovania“ a to pravdepodobne nielen v rámci Slovenska. V tomto roku uplynie práve 60 rokov, čo do funkcie predsedu Národného výboru v Pezinku nastúpil Štefan Lovič, ktorý vo svojej funkcii zotrval až do roku 1986. Od toho roku ho vystriedal vo funkcii predsedu už Mestského národného výboru Ivan Pessel, ktorý sa po roku 1989 stal primátorom. Od roku 2002 túto funkciu zastáva súčasný primátor Oliver Solga.
   Podľa jeho vyjadrenia k tomuto „jubileu“ možno konštatovať, že to nie je len historický rekord, ale najmä to svedčí o stabilite mesta, jeho vedenia a jeho orgánov.

   „Možno si to mnohí neuvedomujeme, ale primátori na štyri roky v iných mestách sa nestačili ani porozhliadnuť a pochopiť zložitosť samosprávy a vedenia mesta, nieto, aby ešte presadili víziu jeho dlhodobého rozvoja. Samozrejme, je to aj o stabilite poslaneckého zboru a „rozumu“ samotných občanov, ktorí nepodliehajú lacným sľubom a vedia dopredu rozpoznať, kto to myslí s vedením mesta čestne, bez postranných úmyslov a nehľadá len „kšeft“ pre seba a okruh svojich známych. Z tohto pohľadu, som presvedčený, že stabilita vo funkcii primátora v novodobých dejinách Pezinka za ostatných šesťdesiat rokov, bude docenená až budúcimi generáciami alebo vtedy, až sa na čelo prederie niekto, kto mesto dostane na kolená“, povedal na margo tohto „rekordu“ súčasný primátor Oliver Solga.

 

(r)


Ohodnoťte článok: