Na majstrovstvách sveta piate a šieste

December 2015 / Prečítané 394 krát

Dievčatá z choreografie Ach, ten budík! so svojimi trénerkami. Foto ŠK Juventa

   Nemecká Riesa (Sasko) sa stala v tomto roku dejiskom Majstrovstiev sveta v show dance. Nemeckí organizátori po atentátoch v Paríži a obrovskom prílive utečencov do krajiny, museli rozptyľovať obavy o bezpečnosť účastníkov podujatia. Nakoniec sa podujatie uskutočnilo na precíznej úrovni v pôvodnom termíne 23.-28. novembra za plnej účasti súťažiacich. Na šampionáte sa celkove zúčastnilo 3500 súťažiacich z 31 krajín a piatich kontinentov.
   Do Riese vycestovali i dievčatá zo Športového klubu Juventa Bratislava. Po zisku strieborných a bronzových medailí na Majstrovstvách Europy v Gibraltári odchádzali na svetový šampionát s veľkými očakávaniami. V kategórii detí mal zastúpenie aj Pezinok dvoma súťažiacimi – Timeou Oravcovou a Dianou Cingelovou, ktoré boli súčasťou juvenťáckych choreografií.
V silnej konkurencii na svetovej úrovni sa naše dievčatá nestratili. Timea reprezentovala v štyroch choreografiách. V kategórii duo (choreografia Pepek námorník) spolu s Leou Sabo si vybojovali finále a v ňom krásne šieste miesto. V kategórii malé skupiny mali zastúpenie s choreografiou Ach, ten budík! V konkurencii 25 skupín získali cenné piate miesto.
V kategórii sólo za účasti 43
súťažiacich Timea obsadila 16. priečku. Choreografia Kaleidoskop vo formáciách, v ktorej boli zapojené obe Pezinčanky, sa v konkurencii 22 formácií umiestnila na 15 mieste. Azda to bolo trošku sklamanie po ME, kde s touto choreografiou získali bronzovú medailu.
   Celkovo však výsledky na majstrovstvách sveta možno hodnotiť ako veľmi dobré. Na Slovensku, žiaľ, tento šport existuje bez akejkoľvek podpory štátu. Všetky náklady spojené s tréningovou prípravou, náročnou materiálnou výbavou i účasťou na súťažiach a šampionátoch – domácom, európskom i svetovom znášajú rodičia detí. Je pozoruhodné, že aj za týchto podmienok tento šport na Slovensku napreduje a výkonnostne sa zaraďuje medzi popredné krajiny v Európe i vo svete.

 

(mo)

 


Ohodnoťte článok: