Skvelá sezóna mladého triatlonistu

December 2015 / Prečítané 405 krát

   Pre šestnásťročného Pezinčana Juraja Poláka je uplynulý rok po športovej stránke veľmi úspešný. Tento urastený mladík sa stal Majstrom Slovenska v kros triatlone, je víťazom slovenského pohára v akvatlone, získal 3. miesto v dlhom triatlone v Senci (1500 m plávanie, 40 km bicykel, 10 km beh) v kategórii muži do 25 rokov a získal ďalšie pozoruhodné výsledky v triatlonových a bežeckých pretekoch. V súčasnosti je na ročnom stredoškolskom študijnom pobyte v Nemecku, kde popri školských povinnostiach stíha aj športovať. Darí sa mu najmä v krosovo-bežeckých pretekoch.
   Juraj začal ako osemročný s plávaním v Plaveckom klube v Pezinku pod vedením Nadi Kudelovej. Pred tromi rokmi sa začal venovať náročnejšiemu triatlonu v bratislavskom klube 3NT, kde sa mu venuje tréner Ján Roziak.
    „Triatlon je fyzicky namáhavý šport. Kým pri plávaní a behu treba spoliehať predovšetkým na vytrvalosť, rýchlosť a vlastné sily, pri jazde na bicykli sa vyskytnú aj nepredvídateľné situácie či už technický problém alebo aj pád, čo samozrejme my pretekári nemáme radi. Tento šport neberiem ako povinnosť, skôr ako zábavu. Myslím si, že žiadna prekážka nie je neprekonateľná pre toho, koho ženie vášeň. Dôležitá je tiež podpora rodiny, trénera a klubu, bez čoho by som ťažko dosiahol úspechy, “ povedal Juraj Polák.

 

(va)

 


Ohodnoťte článok: