Zóna bez peňazí bola úžasná vďaka vám, Pezinčania!

December 2015 / Prečítané 437 krát

   V sobotu 28. novembra prebiehala po celom Slovensku vo viac ako 60 mestách a obciach akcia s názvom Zóna bez peňazí. Zorganizovalo ju po tretíkrát komunitné združenie Projekt Život. Opäť sa do predvianočnej Zóny zapojil aj Pezinok, vďaka dobrovoľníkom z občianskeho združenia Pezinská Akčná Kopa a Centra voľného času. Súčasťou našej Zóny boli aj recyklačné workshopy pre malých aj veľkých návštevníkov a tiež príjemné posedenie v Čajovni. Ľudia priniesli množstvo oblečenia, topánok, hračiek, knižiek, elektroniky, potrieb do domácnosti, no objavil sa aj televízor, odšťavovač, detský kočík či šijací stroj. Tieto veci si obratom našli nových majiteľov, ktorým urobili obrovskú radosť.
   Nazvyš zostalo len oblečenie, topánky a hračky, ktoré boli podľa potreby rozdelené medzi DSS Hestia, Spojenú školu a Psychiatrickú nemocnicu Philippa Pinela.
   Všetkým, ktorí sa na tejto akcii zúčastnili, chceme z celého srdca poďakovať za účasť, pomoc, podporu, no najmä za dobrý skutok, ktorý urobili tým, že priniesli veci, ktoré už nepotrebovali a darovali ich niekomu, koho potešili.
   Ak sa vám naša Zóna bez peňazí zapáčila a chceli by ste sa aktívne zapojiť ako dobrovoľník, prosím kontaktujte Centrum voľného času. Ďalšiu Zónu budeme pripravovať opäť na jar.

 

Jana Kanková, O. Z.Pezinská Akčná Kopa

 


Ohodnoťte článok: