Otvárame srdcia ľuďom v regióne

December 2015 / Prečítané 427 krát

   Viem, možno je to odvážne tvrdenie, ale my v Nadácii REVIA vlastníme kľúčik, ktorým v adventnom čase otvárame srdcia mnohým ľuďom v regióne. Tým pomyselným kľúčikom je projekt Otvor srdce, daruj knihu.
   Poznáme dobre komunitu a ľudí, ktorí v nej žijú a ich osudy nám nie sú ľahostajné. Deti zo sociálne slabších pomerov sú rovnaké ako všetky deti. Veselé, nezbedné, zvedavé, hravé. Zaslúžia si, aby pod vianočným stromčekom našli darčeky, ktoré si vysnívali a aj také, s ktorými môžu snívať ďalej. Napríklad knižku.
   Urobme preto spoločne radosť týmto deťom. Počas adventného času budete môcť zakúpiť vo vybraných kníhkupectvách v Pezinku, v Modre a v Brastislave knižku označenú záložkou Otvor srdce, daruj knihu, na ktorej je uvedené krstné meno a vek dieťaťa. Nadácia REVIA odovzdá takto zakúpené knižné dary uvedeným deťom. Veď to už dobre poznáte.
   Nadácia REVIA spolupracuje na tomto projekte s regionálnymi kníhkupectvami – kníhkupectvom FOLLY v Modre, kníhkupectvami LIBRI a kníhkupectvom Artforum v Pezinku a kníhkupectvom ARCHBooks v Bratislave. Do projektu sú zapojené školy a sociálne odbory malokapratského regiónu.
   O tom, že o túto milú predvianočnú aktivitu je stále väčší záujem, svedčí aj rastúci počet obdarovaných detí. V minulom roku sme potešili 193 detí knižkami v hodnote 1 737 €. Od roku 2005 bolo obdarovaných 1 363 detí zo sociálne slabších pomerov. Celková hodnota doteraz darovaných kníh prostredníctvom projektu Otvor srdce, daruj knihu je 11 065 €. V mene obdarovaných detí ďakujeme všetkým anonymným darcom.

 

REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia

 


Ohodnoťte článok: