Patrí im naša vďaka a uznanie

December 2015 / Prečítané 564 krát

   Príjemná atmosféra zavládla v piatok večer 27. novembra v Malej sále Domu kultúry v Pezinku na programe Slnko v nás. Pódium ožilo krásnymi ľudovými piesňami v podaní nášho Folklórneho súboru Obstrléze, ale aj prítomnosťou výnimočných ľudí Pezinka.
   Náš zámer je formou príjemných posedení a rozhovorov oboznamovať širokú verejnosť so zaujímavými ľudmi, ktorí žijú medzi nami. Prvé stretnutie sme pripravili v takmer predvianočnom období, program pozostával z obľúbených ľudových piesní a rozprávania s našimi hosťami, ktorými tentoraz boli – Jozefína Mravcová, Samuel Plesník a PhDr. Ľuboš Jurík.
  Prvým hosťom večera bola Jozefína Mravcová, ktorá vzbudzuje náš obdiv za bezplatné darcovstvo krvi. Najvzácnejšiu tekutinu, dôležitú pre ľudský život, darovala neuveriteľných 104-krát. Je držiteľkou všetkých Jánskeho plakiet a najvyššieho ocenenia za darcovstvo krvi – plakety Kňazovického, ktorá sa udeľuje za 80 bezplatných odberov. Primátor mesta Oliver Solga jej odovzdal Plaketu mesta Pezinok. Aktívne spolupracuje s Červeným krížom. Moderátorka večera PaedDr. Anna Varadínová, ktorá je čestnou členkou nášho súboru, pri predstavovaní povedala: „Ste obdivuhodná žena pani Mravcová. Patrí vám naše veľké uznanie. Určite ste počuli mnohé slová vďaky, predovšetkým od tých, ktorým ste zachránili život. Prúdi im v žilách vaša krv a je to ten najväčší dar, ktorý človek človeku môže dať.“
   Ďalším milým hosťom bol Samuel Plesník, ktorý je tiež čestným členom nášho súboru a rozdáva radosť a dobrú náladu svojimi husličkami a spevom. Aj on patrí do veľkej rodiny darcov krvi a sme radi, že sú medzi nami ľudia s veľkým srdcom, ako je pán Plesník.
Tretím naším vzácnym hosťom bol prozaik, dramatik, publicista PhDr. Ľuboš Jurík. Je dvojnásobným držiteľom ceny Egona Ervína Kischa za literatúru faktu a ocenenia Krišťáľové krídlo. Podelil sa s nami o zážitky zo svojho dlhoročného pôsobenia v diplomatických službách.
Účinkujúci i návštevníci v hľadisku zažili príjemný večer. Pevne veríme, že budú nasledovať i ďalšie, lebo výnimoční ľudia si našu pozornosť a uznanie zaslúžia.

 

Darina Kontárová


Ohodnoťte článok: