Čo nové v ZUŠ Eugena Suchoňa

December 2015 / Prečítané 453 krát

Spevácky zbor a Minitalent orchester s dirigentom Mariánom Mrázom.   Po úspešnom XI. ročníku Festivalu Eugena Suchoňa v Pezinku zahájila naša základná umelecká škola v piatok 13. novembra svoju ďalšiu ZUŠ-kársku koncertnú sezónu. Na Jesennom koncerte žiaci ponúkli štýlovo aj žánrovo pestrý repertoár s neobyčajne širokým nástrojovým zastúpením. Okrem kvalitných sólových výkonov sme počuli aj veľmi pekné komorné kompozície. „Čerešničkou na torte“ bola pieseň z pripravovaného muzikálu Bela Felixa Ženích pre slečnu myšku v podaní speváckeho zboru Mgr. Evy Rosenberger a Minitalent orchestra pána učiteľa Mariána Mráza,DiS.art. 
Martina Pepuchová   Jednou z účinkujúcich koncertu bola aj talentovaná flautistka Martina Pepuchová, ktorá už o pár dní, 20. novembra, reprezentovala našu školu a mesto na celoslovenskej súťaži Čarovná flauta v Nižnej na Orave. Hoci v tomto školskom roku bola Martinka zaradená už do vyššej kategórie, v ktorej bola jednou z najmladších súťažiacich, porota jej výkon ocenila krásnym čestným uznaním. Martina Pepuchová pracuje pod vedením Mariána Mráza, DiS. art. za klavírnej spolupráce Mgr. Andrey Smolkovej.
   Aj keď nám tohtoročná zima zatiaľ príliš nepraje, žiaci nášho tanečného odboru boli vynaliezaví a roztancovali snehové vločky aspoň na pódiu. Na spoločnom koncerte sa nám predstavili žiačky klasického a moderného tanca, ktoré vedie mladučká tanečnica Bc. Viktória Panenková a naši folkloristi pod vedením Mgr. art. Martina Melníka. Títo mladí talentovaní pedagógovia dokázali v krátkom čase pripraviť veľmi pekné, svieže, zaujímavé predstavenie.
   Neodmysliteľnou súčasťou tanečného koncertu bola už tradične ľudová hudba Mariána Mráza a speváčky Evy Rosenberger.
   Umenie mladých tanečníkov a hudobníkov, krása a radosť, ktorú priniesli na pódium, našla skvelú odozvu v publiku.

 

(ZA)


Ohodnoťte článok: