Územný spolok Slovenského červeného kríža oceňoval darcov krvi

December 2015 / Prečítané 440 krát

   V piatok 13. novembra sa v Obradnej sieni mestského úradu konalo slávnostné oceňovanie darcov krvi okresu Pezinok. Oceňovania sa zúčastnilo 89 darcov. Bronzovou plaketou prof. MUDr. Janského bolo ocenených 48 darcov, striebornou plaketou 21 a zlatou 18 darcov. Diamantová plaketa bola odovzdaná Pezinčanke Kataríne Vaculovej a najvyššie ocenenie, medaila prof. MUDr. Kňazovického, patrí Františkovi Šmihálovi z Viničného.
   Darovať krv neznamená „ len “ chrániť zdravie a nezištne pomáhať iným, ale v mnohých prípadoch aj záchranu života v akútnych prípadoch ohrozenia. Najbližší odber krvi v Pezinku sa uskutoční vo februári 2016 v rámci celoslovenskej akcie Valentínska kvapka krvi, ktorý sa už tradične uskutoční v pezinskom Dome kultúry.

 

(pb)

   Slovenský Červený kríž oceňuje za bezpríspevkové darovanie krvi podľa počtu odberov plaketami profesora MUDr. Jana Janského a medailou profesora MUDr. Jána Kňazovického za mnohonásobné darovanie krvi. Kategórie ocenenia podľa počtu odberov: Bronzová plaketa - ženy 10 odberov, muži 10 odberov, Strieborná plaketa - ženy 20 odberov, muži 20 odberov, Zlatá plaketa - ženy 30 odberov, muži 40 odberov, Diamantová plaketa - ženy 60 odberov, muži 80 odberov a Kňazovického medaila - ženy 80 odberov, muži 100 odberov.

 


Ohodnoťte článok: