Coop Jednota dokončila peknú stavbu

December 2015 / Prečítané 625 krát

   V centre mesta, na rohu Štefánikovej a Farskej ulice, pribudla pekná, nová budova. Nahradila bývalú viac ako storočnú budovu, ktorú starí Pezinčania nenazvali inak ako Godovičova pekáreň. Nová budova má svoju úžitkovú i estetickú kvalitu a do okolia, ako sa hovorí, „zapadne“. Nakoniec to ani nie je šesťposchodová „opacha“, o akej písali „všeodborníci“ na fejsbúku, ale na to si už asi nikto nespomenie.
   Podarilo sa vyriešiť aj posledný „problém“ pred kolaudáciou stavby, a to podnet Mariána Šípoša, ktorý žiadal vykonať štátny stavebný dohľad, v ktorom žiadal premiestnenie lámp verejného osvetlenia, pretože dve lampy sú podľa neho blízko pri oplotení Farského kostola, tým podľa neho prišlo k porušeniu podmienok na ochranu kultúrnej pamiatky. Krajský pamiatkový úrad v Bratislave dal však za pravdu investorovi a stavebnému úradu, pretože žiadne pochybenie alebo porušenie zákona nezistil. Práve naopak, konštatuje, že osvetlením sa zvyšuje „iluminácia“, teda osvetlenie pamiatky.
   Takže obchodíky na prízemí môžu ožiť a ľudia na poschodí a v podkroví sa môžu do domu začať sťahovať. Dúfajme, že keď sa nasťahujú, oni sa pre zmenu nezačnú sťažovať na kostolné zvony či niečo podobné.

 

(MsÚ)


Ohodnoťte článok: