Zimný štadión nedostal šancu ani na druhý pokus

December 2015 / Prečítané 502 krát

   V utorok 1. decembra sa konalo mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva v Pezinku. Ústredným bodom rokovania bolo predĺženie doby vybudovania ľadovej plochy do 31. marca 2017.
   Pôvodná doba vybudovania v zmysle zmluvy schválenej zastupiteľstvom bola 31. decembra 2015. Spoločnosť Aréna Pezinok v súlade so zmluvou deklarovala, že tento termín (podľa nej) z objektívnych príčin nemôže stihnúť a zastupiteľstvo žiadala o predĺženie. Pripomíname, že mesto Pezinok si u firmy Aréna Pezinok neobjednalo vybudovanie zimného štadióna a ani ho nefinancuje, iba investorovi prenajalo pozemky na štyridsať rokov.
   O podobnom návrhu hlasovalo zastupiteštvo už v októbri, no vtedy neprešiel. Teraz sa objavili nové skutočnosti a prišlo k opätovnému prerokovaniu v zastupiteľstve. Návrh však opäť stroskotal, a to aj napriek tomu, že vedenie mesta dôsledne vyvrátilo rôzne nepravdy, ktoré v uplynulých týždňoch zazneli z rôznych, často pofidérnych zdrojov a rovnako tak investor deklaroval, že zatiaľ nemohol stavať z objektívnych príčin, ochotne odpovedal na otázky poslancov a upozornil, že prípadné nepredĺženie doby vybudovania ľadovej plochy mu môže spôsobiť vážne problémy.
   Na to, aby návrh prešiel, bola potrebná trojpätinová väčšina hlasov všetkých poslancov. Teda minimálne 15 hlasov. Hlasovanie sa napokon skončilo kuriózne, keď za bolo 14 poslancov, ďalší sa zdržal a ostatní, predovšetkým členovia poslaneckého klubu Srdce Pezinka, vôbec nehlasovali, hoci boli prítomní na rokovaní. Teda alibisticky neboli za, proti a ani sa nezdržali hlasovania!
   Primátor k veci lakonicky poznamenal: „Už skôr som povedal, že ak zimný štadión napokon v Pezinku stáť nebude, občania sa môžu ísť poďakovať predovšetkým poslancom za Srdce Pezinka. V tejto súvislosti ale musím pripomenúť citát jedného amerického odborníka na vyšetrovanie detektorom lži. Ten povedal, že pravda je jednoduchá, to lož je komplikovaná. A pravda, kto nauzaj chce, aby Pezinčania mali „svoj“ zimný štadión, naozaj jednoduchá je, teraz sa ukázala pri hlasovaní. “
   Podľa predstaviteľov mesta je zatiaľ predčasné špekulovať, ako a či vôbec bude projekt výstavby zimného štadióna pokračovať. Na rad zrejme prídu i právne analýzy. V každom prípade panuje zhoda, že na ťahu je teraz spoločnosť Aréna Pezinok.

(red)

 


Ohodnoťte článok: