Činnosť BKP

November 2015 / Prečítané 784 krát
   Blíži sa koniec roka 2015 a to je vhodný čas si zrekapitulovať aké úspechy dosiahol Basketbalový klub Pezinok počas roka aj za podpory mesta Pezinok a Bratislavského samosprávneho kraja  a priaznivcov pezinského basketbalu.
  V prvom polroku sa nášmu družstvu juniorov podarilo úspešne dokončiť celoslovenskú súťaž  v skupine o 14 .—17. miesto si ôsmimi víťazstvami v rade zaistilo prvenstvo v skupine.  Tento úspech družstvo dosiahlo pod vedením trénera Vladimíra Kuznecova spolu s asistentmi  Petrom Gyepesom a Richardom Duffalom.
  Okrem úspešného ukončenia súťaže BK Pezinok získal ocenenie mesta Pezinok v kategórii mládežnícky kolektív .
  Pre udržanie basketbalových tradícií  BK Pezinok každoročne otvára zmiešanú prípravku pre chlapcov a dievčatá. Vďaka tohtoročnému náboru sa podarilo vytvoriť novú zmiešanú prípravku pod vedením Richarda Duffalu a Petra Gyepesa. Po dvojmesačnom tréningu odohrali malí basketbalisti svoj prvý priateľský zápas s družstvom Trnavy a zaznamenali historicky svoje prvé víťazstvo.
  V tomto roku sa podarilo z minuloročných „prípravkárov“ zostaviť družstvo chlapcov pod vedením Rudolfa Dubana. Toto družstvo  ako jediné háji pezinské farby v tejto sezóne v oblastnej súťaži. Pre chlapcov je toto prvá súťažná sezóna , pričom toto družstvo každým zápasom získava nové skúsenosti a postupne sa približuje ku kvalitám súperov.
  Pod vedením trénera Mareka Hanúska a asistencie Romana Oškeru trénuje družstvo dievčat. Družstvo, žiaľ, v tejto súťažnej sezóne nie je prihlásené do súťaže.
  Dúfame, že rok 2016 bude rovnako úspešný ako ten súčasný a že sa Basketbalovému klubu Pezinok podarí aj naďalej udržiavať basketbalové tradície v našom meste. Týmto by sme chceli opätovne poďakovať za podporu našich priaznivcov, mestu Pezinok a Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Spolu pre basketbal!
 
Gabriela Duffalová