RADOSŤ rozospieva Luciu cez „strídžie“ dni

November 2015 / Prečítané 759 krát

   Folklórny spevácky súbor RADOSŤ z Pezinka žije v týchto dňoch intenzívne prípravami svojho koncertu, ktorý sa uskutoční dňa 10. decembra 2015 o 18.00 h v Malej sále Domu kultúry v Pezinku. Je známe, že Lucia otvára tzv. „strídžie dni“, keď sa, podľa tradície, ľudia snažili pomocou rôznych prostriedkov magickej ochrany zabezpečiť svoje domácnosti pred zlými silami.
   Radostníci sa rozhodli ponúknuť svojim priaznivcom ochranu proti zlým silám prostredníctvom krásnych ľudových pesničiek. Do svojho vyše hodinového koncertu zaradili tie najúspešnejšie pesničky z minulých vystúpení, ale aj nové pesničky, pomalé i rýchle, ktoré pohladia dušu a potešia srdce každého milovníka ľudovej piesne.
   Radostníci veria, že ani Lucia k nim nezostane ľahostajná a všetky zlé sily tak stratia svoju magickú moc. Srdečne preto pozývajú všetkých priaznivcov ľudovej piesne na tento svoj koncert a sľubujú, že sa ani na chvíľu nebudú nudiť ! Veria, že ten zázračný náboj, ktorý slovenská ľudová pieseň ponúka, nabije poslucháčov i spevákov samotných potrebnou energiou na zvládnutie dôstojnej prípravy tých najkrajších sviatkov v roku.
   Členovia folklórneho speváckeho súboru sa na vás tešia – príďte ich podporiť aj vy, neoľutujete.

 

Eva Frťalová


Ohodnoťte článok: