Svätomartinské požehnanie mladých vín v Grinave

November 2015 / Prečítané 895 krát

FOTO: Martina Krasňanská   V sobotu 7. novembra sa v mestskej časti Pezinka v Grinave v pivnici " U Štefana " konalo už tradičné Svätomartinské požehnanie mladých vín spojené s ich ochutnávkou. Pozvanie organizátorov celého podujatia prijalo viac ako 50 vinárov, vinohradníkov a milovníkov vína z Pezinka a blízkeho okolia.
   Organizátor podujatia Spolok priateľov dobrého vína Grinavský hrozen pripravil 70 vzoriek vína na posvätenie od miestnych vinárov. K hosťom sa prihovoril predseda spolku p. Jozef Krasňanský. Mladé vína posvätili a za úrodu poďakovali kňazi z oboch miestnych cirkví, p. farár Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Grinave Mgr. Róbert Mišových a p. farár Rímskokatolíckej cirkvi farnosť Grinava Mgr. Miroslav Mika. Pozvanie za Mesto Pezinok prijal aj p. viceprimátor Ing. Ján Čech a poslanci.
   Podujatie trvalo do neskorých nočných hodín, počas ktorých si účastníci vymieňali skúsenosti a názory na pestovanie viniča a výrobu vína a konštatovali, že rok 2015 bol na pestovanie viniča hroznorodého veľmi priaznivý. Organizátori ďakujú všetkým návštevníkom a priaznivcom za podporu a tešia sa na kvalitné vína ročníka 2015.

 

Drahomír Šmahovský


Ohodnoťte článok: