Orientační bežci zo Sokola Pezinok Majstrami Slovenska

Október 2015 / Prečítané 617 krát

Ema Havlíková na stupni víťazov   O tituly Majstrov Slovenska na dlhých tratiach bojovali tento rok orientační bežci v čase pezinského Vinobrania: dňa 19. 9. 2015 v rajeckých lesoch nad obcou Kunerad. Trate svojimi dĺžkami a prevýšením preverili predovšetkým fyzickú pripravenosť pretekárov.
O vynikajúci výsledok sa zaslúžila mimoriadne talentovaná pretekárka nášho klubu Ema Havlíková, ktorá vo svojich jedenástich rokoch súťažila v kategórii 14-ročných žiačok. S prehľadom zvíťazila a k zlatej medaile a titulu Majsterky Slovenska v kategórii W14 jej blahoželali o tri roky staršie súperky. Nepochybne o tejto talentovanej pretekárke budeme ešte veľa počuť aj v budúcnosti.
   Za náš klub orientačného behu Sokol Pezinok dosiahli ďalšie vynikajúce výsledky predovšetkým pretekári vo veteránskych kategóriách. Zvíťazili a titul Majstra Slovenska si odniesli: Katarína Fedorová v kategórii W40, Iveta Pijáková v kategórii W50, Jaroslav Piják v kategórii M55, Vladislav Piják v kategórii M60. Na stupni víťazov stáli aj Eva Pijáková v kategórii W55 a Ivan Oravec v kategórii M60. Obaja získali bronzovú medailu. V nemajstrovských kategóriách dosiahli pekné umiestnenie: Karol Brull, 3. miesto v kategórii M 21- C a Petra Kurucová, ktorá v kategórii W -10 C obsadila taktiež 3. priečku.
   Z majstrovských súťaží v roku 2015 čakajú orientačných bežcov ešte Majstrovstvá Slovenska v šprinte, ktoré sa budú konať 24. októbra v Kremnici. Držme našim sokolom palce!!!

 


Ohodnoťte článok: