Pezinskí SpiderS sú Majstri Slovenska

Október 2015 / Prečítané 1157 krát

   Pezinok bol v sobotu 12. septembra dejiskom finále celoslovenskej petangovej ligy klubov. Po regionálnych kolách sa vo finále stretli kluby Hohenlohe Bratislava, Žilpek Žilina a domáci SpiderS Pezinok. Každý klub mal na súpiske maximálne osem hráčov a hralo sa systémom každý s každým.
   V prvom stretnutí nastúpili domáci SpiderS proti klubu Hohenlohe. Na začiatok sa hrali dva zápasy trojíc a následne tri zápasy dvojíc. Pezinku sa podarilo vyhrať jedny trojice a dvoje dvojice, z čoho vyplýva, že SpiderS vyhral prvé stretnutie 3:2.
   V druhom stretnutí porazil Žilpek Hohenlohe výsledkom 5:0. Bolo teda jasné, že o víťaza celoslovenskej ligy klubov sa pobijú Spiders a Žilpek. Po úvodných trojiciach mali navrch domáci, ktorým sa podarilo vyhrať oba zápasy trojíc. V dvojiciach potom stačilo vyhrať jeden zápas, ale SpiderS vyhrali dva, a tak sa stali najlepším klubom na Slovensku.
  Domáci SpiderS si okrem titulu Majstra Slovenska vybojovali aj účasť v Európskej lige klubov 2016 – Eurocup, ktorý sa bude konať na budúci rok.

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: