Vinobranie 2015 a folklórny súbor Obstrléze

Október 2015 / Prečítané 1309 krát

   K septembru už neodmysliteľne patrí pezinské vinobranie: otvorené vinné pivnice spojené s degustáciou vín, burčiakov, množstvom ľudí i kolotočov a stánkami samých voňavých dobrôt a remeselníckych výrobkov. Prišli sem fanúšikovia dobrého vína nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých susedných krajín.
   Od piatka do nedele panovala v meste veselá nálada. Bohatý kultúrny program na námestí a v parku prilákal k tribúnam množstvo ľudí. Ináč to nebolo ani v sobotu na poludnie, keď vystupoval v parku náš FSS Obstrléze. Zišlo sa tam množstvo našich fanúšikov aj náhodných poslucháčov vypočuť si piesne o láske, víne i vinohradoch, ale upútala aj vlastná tvorba básní našich členiek Darinky Kontárovej, Helenky Slamkovej a Marienky Kopitkovej. Ľudový rozprávač, niekoľkonásobný víťaz krajských a celoštátnych súťaží Tonko Jedlička pobavil všetkých humorným príbehom svojho priateľa Jura Pagáča. Programom nás sprevádzala moderátorka Darinka Kontárová, na klávesoch hrala p. Gabriela Tichá a na harmonike Juraj Stojka. Sólisti Anka Tesárová, Kamila Németová, Tonko Jedlička a Mirko Pisárik svojou vlastnou skladbou potešili srdcia všetkých prítomných. Na záver nášho programu zaznela ruská pieseň Dolina, dolina spievaná v ruskom jazyku, ktorou sme chceli pripomenú aj sa pochváliť našim nedávnym vystúpením ruských piesní ako jediného slovenského súboru na Festivale ruskej kultúry v Trenčianskych Tepliciach. Posledná pieseň roztlieskala obecenstvo a mohutné skandovanie opakovať, opakovať nás primälo k tomu, aby sme ešte jednu pieseň pridali.
   Ďakujeme publiku a všetkým našim priaznivcom a sľubujeme, že na budúci rok tu budeme opäť s dobrým programom. Tešíme sa na vinobranie v roku 2016.

 

Mária Kopitková

 


Ohodnoťte článok: