Organizátori Cyklopromenády neúnavne bojujú za dobrú vec

Október 2015 / Prečítané 1338 krát

   Stačí, ak dokážete udržať rovnováhu, mierne šliapete do pedálov a zážitok z pohybu a ubiehajúcej krajiny je na svete. Bicykel je úžasný vynález ktorý relatívne krátko po vynájdení nadobudol súčasnú podobu. Jednoduchý, funkčný a často aj krásny. Ideálny dopravný prostriedok na kratšie vzdialenosti. Sú ľudia, ktorí to vedia a ak majú možnosť použiť bicykel, tak ho aj použijú. Do práce, na nákup, alebo len tak sa oň opierajú a klebetia na ulici.
   Cyklistov by sme si mali vážiť, lebo v podstate pomáhajú všetkým. Nezaberajú miesto na parkovisku, nesmradia, nerobia hluk, na červenej sa nevŕtajú v nose, nekvapká z nich olej...
   A nie je ich málo, len v tom hluku, prachu a dyme medzi autami zanikajú. To je asi hlavný dôvod – dať o sebe vedieť – prečo sa už piaty rok cyklisti z Pezinka a okolia stretajú na podujatí pod názvom Cyklopromenáda.
   Tento rok sa účastníci Cyklopromenády stretli na námestí pri Morovom stĺpe, od ktorého vyštartovali po Holubyho ulici na dopravne najvyťaženejšie ulice Pezinka. Na každom kruhovom objazde urobili tri kolečká, aby dali vodičom a okoloidúcim najavo, že sú tu aj oni, a to všetko v pohode a s nadhľadom. Medzi najväčšie atrakcie patrili tandemový a poschodový bicykel alebo bicykel s opačným riadením, ktorý pôsobil dosť zvláštne. Nechýbalo ani pohostenie a premietanie filmov s cyklistickou tematikou na stene Dolného kostola. Tento rok na pezinských cyklistov dozerala patrónka Pezinka nielen z Morového stĺpa, ale jej maketa bola do Cyklopromenády aj priamo zapojená.

 

(pb)


Ohodnoťte článok: