Nadácia REVIA: Pomohli sme spríjemniť atmosféru v komunite

Október 2015 / Prečítané 1094 krát

   REVIA ako jediná mimovládna organizácia v malokarpatskom regióne finančne podporuje aktívnych ľudí alebo organizácie, aby mohli realizovať svoje dobré nápady. Naša podpora je nielen finančná, podáme pomocnú ruku, poradíme, pomôžeme, spojíme s inými subjektmi. Konečný výsledok prinesie „viac peňazí pre projekt“ ale aj „viac radosti a úžitku pre všetkých“.
   V septembrovom, poslednom tohtoročnom grantovom kole, sme podporili 8 predložených projektov v sume 1 850 eur.
   Opäť nás príjemne prekvapila kreativita a nadšenie ľudí, ktorí sú medzi nami. Tešíme sa, že prinesú medzi nás svojimi projektmi radosť, energiu a nové podnety. Štúrom na konci roka bude žiť aj Amavet v Modre, ktorý zorganizuje potulky po stopách Ľ. Štúra spolu s hravým pretekom a divadelným predstavením o Ľ. Štúrovi. Do tohto projektu zapojil mladých ľudí nie len z Modry. Vo Vištuku si pripomenú život a dielo Ľ. Štúra zrealizovaním náučného chodníka. Centrum pre rodinu Pezinok poteší deťúrence novými hernými prvkami. Obyvatelia obce Píla, ktorí sa spojili, aby zrekonštruovali deťom škôlku, môžu začať zveľaďovať aj jej okolie. Žiaci zo ZŠ v Budmericiach sa vydajú na potulky po obci, aby spoznali jej históriu a zaujímavé miesta. Seniorom, ale aj ostatným obyvateľom regiónu, príde svoje umenie v podobe sakrálnej hudby predstaviť spevácky zbor Apollo, ktorý v ruskom Petrohrade v auguste tohto roku získal zlaté pásma v štyroch kategóriách. Nadácia REVIA aj tento krát podporila dlhoročné úsilie Združenia záchrany cirkevných pamiatok v Modre pri obnove Kostola sv. Jána Krstiteľa v Modre. Nuž a seniori z Klubu Jednoty dôchodcov budú už tohtoročné vianočné dobroty pripravovať v novom kuchynskom inventári.
   Ako teda vyzerá koncoročná štatistika grantového programu nadácie? Podporených 26 projektov v sume 6000 eur. V rámci roku Ľ. Štúra sme podporili 7 projektov v sume 1 780 eur. Seniorom, ktorí sú stále v centre záujmu nadácie, sme rozdelili na ich aktivity 750 eur. Nevyčísliteľné je nadšenie a energia ľudí, ktorí tieto projekty realizujú. Aj vďaka nim je život okolo nás lepší. Ďakujeme.

 

REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia

 


Ohodnoťte článok: