V Pezinku sa opäť hodovalo

Október 2015 / Prečítané 1360 krát

   Druhá októbrová sobota patrila v Pezinku už tradične jablkám. Malokarpatské múzeum v Pezinku spolu s Malokarpatským osvetovým strediskom a mestom Pezinok pripravilo pre Pezinčanov už po piatykrát akciu s názvom „Jablkové hodovanie“. Toto celoregionálne podujatie sa teší obľube vo viacerých lokalitách. Okrem Pezinka mohli ľudia navštíviť Jablkové hodovanie v Modre, Senci, Dunajskej Lužnej, Stupave, Blatnom, Limbachu, Svätom Jure, Jabloňovom, v obci Tureň a mestských častiach Bratislavy - Nové Mesto, Devínska Nová Ves, Vajnory a Petržalka.
  V Pezinku sa Jablkové hodovanie uskutočnilo v poobedňajších hodinách, v čase od 13.00 do 17.00 h. Napriek sychravému jesennému počasiu bolo na podujatí množstvo návštevníkov, ktorí ochutnávali a nakupovali rôzne jablkové dobroty. Šestnásť predajcov z Pezinka a jeho okolia ponúkalo koláče, torty, šťavy, pečené čaje, sušené jablká, keramiku či doplnky do domácnosti.
Pre návštevníkov sme v múzeu pripravili i sprievodné aktivity. Naše múzejné pedagogičky pre menších návštevníkov pripravili obľúbené tvorivé dielne, ktorých témou boli toho roku prírodné materiály. Deti maľovali na kamene, tvorili vlastné kytičky, vyrábali jablkové mobily a kreslili jabĺčka, ktorými zdobili papierovú jabloň. Program pre deti pokračoval predstavením Divadielka DUNAJKA s názvom Spevohrad. Predstavenie malo veľmi dobrú odozvu, deti sa vyšantili a spoločne si zaspievali známe detské pesničky. S úspechom sa stretlo i Hlasovanie o najzaujímavejšiu dobrotu. Na prvom mieste sa umiestnil stánok Marlotka, s tesným rozdielom nasledovali Dobroty pre každého a na tretej priečke skončila rodina Matejkovičová.
   Malokarpatské múzeum v Pezinku ďakuje za spoluprácu Bratislavskému samosprávnemu kraju, Malokarpatskému osvetovému stredisku v Modre, mestu Pezinok a všetkým, ktorí sa podieľali na tejto príjemnej akcii.

 

Mgr. Hana Sedláčková, etnologička MMvPK

 


Ohodnoťte článok: