Namiesto „Kritického okienka“

Október 2015 / Prečítané 1324 krát

   Na tomto mieste obvykle uverejňujeme kritické postrehy, ktoré upozorňujú na vandalizmus a poškodzovanie nášho spoločného mestského majetku.
   Dnes chceme tento priestor využiť na opačný prípad kritiky, a to pochvalu a uznanie. Patrí majiteľom dvoch rodinných domov na ulici Fraňa Kráľa. Obidve rodiny si postavili rodinné domy, ktoré vás nešokujú svojou veľkosťou, ani prezdobenosťou či iným nevkusom. Pokojne môžeme konštatovať, že takto nejako by mali vyzerať rodinné domy vo vilovej štvrti malého mesta, v zástavbe, ktorá má svoju päťdesiatročnú históriu. To, čo nás však zaujalo, okrem dvoch pekných rodinných domov, je fakt, že majitelia nehnuteľností okrem domov vybudovali na vlastné náklady aj chodník pred týmito domami, zasadili stromy, ktoré zabezpečili kovovou ohradou a o svoje okolie sa starostlivo starajú.
   Od mesta nežiadali nič, okrem povolenia na vybudovanie spomínaných stavieb. Sami priložili ruku k dielu a urobili niečo pozitívne nielen pre seba, ale aj pre svoje mesto. Na rozdiel od tých, ktorí dennodenne „pindajú“ na facebookoch a diskusných fórach a dávajú nám rady, čo všetko a ako by malo mesto a jeho obyvatelia podľa nich, odborníkov na celý vesmír, robiť. Mudrujú a kritizujú bez toho, aby sami pre ľudí vo svojom okolí alebo pre mesto pohli prstom.
   Preto príklad dvoch spomínaných domov a ich majiteľov z ulice Fraňa Kráľa je nielen inšpiráciou pre ostatných, ale aj činom, ktorý si zaslúži náš obdiv a uznanie.

 

(O.S.)


Ohodnoťte článok: