Hokejový štadión – stanovisko mesta

Október 2015 / Prečítané 1302 krát

   Pezinčania boli v ostatnom čase už viackrát informovaní o problémoch so začatím výstavby hokejového štadióna a nedodržaním termínu v zmysle zmluvy s mestom.
Týmto stavom sa zaoberali aj poslanci na ostatnom zasadaní. Mali sa vyjadriť k žiadosti o posunutie termínu kolaudácie, ktorá mala byť podľa zmluvy posledného decembra tohto roka.
   Spoločnosť Aréna Pezinok požiadala o zmenu termínu na koniec roka 2016. Ako dôvod uviedla objektívne príčiny, spôsobené vybavovaním povolení a vyjadrení dotknutých orgánov ako aj problémami s dodávateľom energie. Zastupiteľstvo má o predĺžení zmluvy rokovať na mimoriadnom zasadaní 26. októbra. O to viac vedenie mesta, poslanci i občania boli prekvapení z vyhlásenia spoločnosti 15. 10. v denníku SME regióny. Tu sa písalo o údajnej nepriazni mesta a nekonaní, napriek tomu, že mesto Pezinok prejavilo maximálnu súčinnosť a poslanci veľmi ústretovo pristupovali k riešeniu problému predĺženia výstavby o jeden rok.
   Nie je pravda ani to, že vedenie mesta nekomunikovalo, naopak, opakovane sa snažilo o kontakt i o vyjadrenie dôvodov zmeny projektu a nezačatie výstavby. Stavebné povolenie bolo Stavebným úradom v Pezinku vydané už 28. mája 2015. V konečnom dôsledku, veríme, že po schválení predĺženia zmluvy v MsZ firma začne s okamžitou výstavbou štadióna.

 

(MsÚ)


Ohodnoťte článok: