Bežci Klubu orientačného behu Sokol Pezinok nezaháľajú

September 2015 / Prečítané 750 krát

   V auguste sa konali v susednom Česku v dňoch 18.-22. 8. 2015 Majstrovstvá Sveta v Orientačnej cyklistike. Svetovú špičku v tomto športe privítal a trate pripravil klub Slavia Liberec Orienteering. Na svetovom podujatí Slovensko reprezentoval člen Klubu OB Sokol Pezinok Matej Pilka v kategórii M21 a aj jeho zásluhou sa družstvu SR podarilo v štafetách umiestniť na 11. mieste.
   Koncom augusta od 23.8. usporiadali členovia Klubu OB Sokol Pezinok pod vedením Miša Tomašoviča pre 26 detí a začínajúcich pretekárov týždenné sústredenie pri Rožňave (východ SR). Účastníci sústredenia a ďalší pretekári v celkovom počte 43 ľudí sa potom koncom týždňa v dňoch 27.-30.8.2015 zúčastnili medzinárodných pretekov Slovak Karst Cup v Rudnej a na Silici. Usporiadeteľom pretekov bol klub Akademik TU Košice. Po 4 etapách si vo svojich kategóriách odniesli umiestnenia títo Pezinskí pretekári:
1. miesto: Tomáš Sokolík v kategórii M21C a Jozef Šimo v kategórii N ktorý behá za klub AŠK Pezinok
2. miesto: Dorotka Fraňová v kategórii W10R, Soňa Kavecká W65A, Andrej Havlík v kategórii M10R, Branislav Kuník v kategórii N a Medard Féder nml. v kategórii M14A, ktorý behá za klub AŠK Pezinok
3 miesto: Gabika Ježíková v kategórii W10R, Veronika Vachová v kategórii W21B, Terezia Kopčíková v kategórii W21C, Maya Karovic v kategórii W55A 5. a 6. 9.2015 sa v Malých Karpatoch nad Bratislavou konali Otvorené Majstrovstvá Slovenska v orientačnej cyklistike na krátkej trati a vo voľnom výbere poradia kontrolných stanovíšť s medzinárodnou účasťou. Preteky usporiadal Športový klub Vazka Bratislava. Z Klubu orientačného behu Sokol Pezinok sa v cyklisticko-orientačných schopnostiach presadili k majstrovskému titulu dvaja pretekári: v kategórii M14 si 3.miesto odniesol Jakub Fraňo a v kategórii W60 skončila na 2.mieste Soňa Kavecká. V nedeľu si títo dvaja pretekári vymenili poradie. Jakub skončil na 2.mieste a Soňa na 3.mieste.
   Gratulujeme k umiestneniu všetkým pretekárom a prajeme správny azimut, rýchle nohy, sviežu myseľ, ale hlavne sezónu bez zranení.

 

Maya Karovic

 


Ohodnoťte článok: