Guľobranie 2015

September 2015 / Prečítané 607 krát

   Pezinský Petanque Club SpiderS Pezinok zorganizoval v sobotu 5.septembra svoj posledný tohtoročný pezinský turnaj Guľobranie. Tento turnaj sa teší veľkej obľube zo strany hráčov, o čom svedčí aj účasť 44 dvojíc najmä zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Francúzska. Turnaj sa hral systémom štyroch základných kôl a následne 16 tímov postupovalo do vyraďovacej časti turnaja. Pre tých menej úspešných bol pripravený aj "B" turnaj o hodnotné medaily. Putovný pohár primátora mesta Pezinka tento rok putuje až do Francúzska, keďže víťazmi turnaja sa stal tím v zložení Jana Lazarová (klub Univerzum) a Alexandre Pistre, ktorí vo finále porazili tím Patrik Šebeňa a Katarína Krajčovičová (obaja klub KLAP).
   V nedeľu sa v Pezinku konali aj Majstrovstvá Slovenska v streľbe na presnosť. Ide o špecifickú súťaž, v ktorej sa hráč snaží nastrieľať čo najviac bodov v piatich rôznych ateliéroch. Každý ateliér sa strieľa zo štyroch vzdialeností – šesť až deväť metrov. Celkovým víťazom sa stal hráč klubu Univerzum Martin Lampert, druhý skončil Andrej Fratrič (Hohenlohe) a tretí Tichomír Handlovský (Jewel). Martinovi sa okrem víťazstva podarilo aj dorovnať slovenský rekord v počte bodov 46, čo je na naše pomery veľmi slušný výsledok. Svetový rekord momentálne drží Francúz Dylan Rocher v počte bodov 69. Takže sa ešte stále máme čo učiť.
   Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí prispeli k vynikajúcej atmosfére a dobrej hre. Najbližšie sa pezinský klub SpiderS predvedie vo finálne Slovenskej ligy klubov, ktorá sa uskutoční v Pezinku v sobotu 12.9. Do finále ligy postúpili kluby SpiderS, Hohenlohe Bratislava a Žilpek Žilina. Víťaz celoslovenskej ligy ma právo reprezentovať svoj klub na Euro-cupe. Momentálne sa hráč klubu Spiders Marek Sobolič so svojím tímom pripravuje na Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať na konci septembra v Bulharsku.

 

Diana Soboličová

 


Ohodnoťte článok: