Rozhovor s dobrým poisťovákom ušetrí veľa peňazí

September 2015 / Prečítané 1200 krát

   Život má rôzne fázy, nepríjemne prekvapí, ale aj odmení, dôležité je, aby sme na prekvapenia mysleli vopred a nenechali sa zaskočiť. Pokiaľ nemáte schopnosť predvídať budúcnosť, použite pomôcky v podobe matematiky a štatistiky. Nemusíme ju ovládať, stačí, ak raz za pár rokov zhodnotíte svoje očakávania a možné nástrahy budúcnosti s odborníkom. Odporúčame hovoriť otvorene, čím viac informácií mu poskytnete, tým lepšiu radu dostanete, je potrebné rozvážne vyberať produkty. Potrebujeme poistiť zdravie, dom, zodpovednosť za možné škody pri výkone práce, chceme zabezpečenie na dôchodok, chrániť sa pred živlami. Niektoré poistenia musíme mať zo zákona.

Majetok poisťujeme  viac ako život
   Tvrdíme, že život je to najdrahšie, čo máme. Poistné štatistiky však hovoria o tom, že ak sa máme rozhodnúť medzi poistením života alebo majetku, vyberieme si to druhé. Nie sme zvyknutí myslieť vopred na nepríjemné udalosti, ktoré sa v živote stávajú a obvykle nás a našich blízkych aj finančne zaťažia .

Životné poistenie
   Ak plánujete hypotéku alebo iný väčší záväzok (úver, lízing, podnikanie), dohodnite si stretnutie s odborníkom na poistenie. Poradí vám, ako sa vyhnúť finančným problémom, ak ste živiteľom rodiny. Rovnako v období, keď sa zodpovedne zamýšľate nad výškou budúceho dôchodku. Skompletizujte svoje príjmy a výdavky (je to vhodný čas na minianalýzu financií, ktorú tak dlho odkladáte), premyslite si kroky do budúcnosti a buďte maximálne otvorený. Účel, na ktorý poistka slúži, dokáže zmeniť mesačný poplatok pri poistke na polovicu. Klient môže získať aj výhody, ak platí raz ročne, poistné je vtedy nižšie oproti mesačným platbám.

Poistenie majetku a zodpovednosti
   Niektoré poistenia zodpovednosti sú povinné zo zákona, ako napríklad Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla (PZP), poistenie zodpovednosti spôsobené plavidlami a podobne. Každému vlastníkovi nehnuteľnosti či už bytu, domu alebo administratívnej budovy, sa môže stať, že práve z jeho strechy spadne ľadová kryha a zraní alebo usmrtí okoloidúceho, prípadne počas víchrice odletí časť strechy a poškodí inú budovu alebo autá. Takto vzniknuté škody na zdraví alebo majetku iných je možné uhradiť z poistenia zodpovednosti aj majetku. Rovnako aj bežné vytopenie susedov. Za uplynulých 15 rokov sa výrazne zmenili klimatické podmienky, čo má za následok prívalové dažde, záplavy, povodne a víchrice. Svoj domov je potrebné mať poistený pred živlami, ale aj pred vodou od susedov. Dôležité je aj, aby bol poistený na reálnu cenu.

Poistenie áut
   PZP kryje škody, ktoré vznikli druhému účastníkovi dopravnej nehody, resp. škodovej udalosti. Vlastné škody poisteného, ak nehodu spôsobil on, nie sú poistením kryté a ani ďalšie riziká ako krádež motorového vozidla a vandalizmus. Preto havarijné poistenie vždy odporúčame majiteľom áut novších ako 5 rokov.

Pre istotu
  
Veľakrát sa pre istotu vrátime skontrolovať, či máme zamknuté dvere alebo vypnutý sporák. Zamyslieť sa nad dlhším časovým horizontom je náročné, pomôžu odborníci. Zoberte papier, pero, odvahu a dohodnite si stretnutie. Nemusíte nič kúpiť, ale určite sa veľa dozviete. Aby ste mali v rozhodovaní o svojej budúcnosti istotu.
   Poisťovňa Kooperativa má v Pezinku novú pobočku, do ktorej vás srdečne pozývame či máte záujem o kvalitné poistné produkty alebo aj o prácu v príjemnom profesionálnom tíme poradcov. Našu novú kanceláriu slávnostne otvoríme 1. októbra 2015.

Tešíme sa na stretnutie.

Dušan Šulov,Regionálny riaditeľ kancelárie v Pezinku
Mobil: +421 905 848736
Email: sulov@koop.sk 
Holubyho 13, 902 01 Pezinok

 


Ohodnoťte článok: