ALTERNATÍVA ­_PK so zaujímavými hosťami

September 2015 / Prečítané 1137 krát

   Festival ALTERNATÍVA_PK ktorá je pokračovaním známej Alternatívy v Drevone nemá len nový názov, ale aj miesto pôsobenia. V poslednú augustovú sobotu sa na nádvorí Krušičovej kúrie konal ďalší festival alternatívneho umenia pričom „alternatívu“ už nemusíme chápať až tak doslovne pokiaľ ide o vzťah tvorby pozvaných autorov k súčasnému umeniu.
   Tento rok sa na festivale predstavilo množstvo známych a vo svojej sfére už dlhší čas pôsobiacich autorov ako spisovatelia Veronika Šikulová a Peter Krištúfek, dramatik Peter Pavlac, scenárista a hudobník Maroš Hečko či hudobník a organizátor Festivalu Pohoda Michal Kaščák.
   Vystúpili kapely Brajgel, Saténové ruky a Braňo Jobus so svijimi projektami Vrbovskí víťazi a Záhradné domčeky. Diváci mohli vidieť inštaláciu sochára Martina Dzureka. Nechýbali ani ďalšie formy umenia.
   V Obludáriu Pištu Vandala sa predstaviliriaditeľka SNG Alexandra Kusá, režisér a spisovateľ Laco Kerata a herec Činohry SND Robert Roth ako hudobný hosť sa predstavila skupina Filmission.
   O organizáciu tohtoročnej Alternatívy sa postarali členovia OZ P.R.D. Petter Bittner, Lajo Slimák a Rasťo Kuttner spolu s ďalšími priateľmi. ALTERNATÍVA_PK sa tak stala ďalším podujatím, ktoré obohatilo dianie v meste počas leta.

 

(r)


Ohodnoťte článok: