O Fyzulnačku je vždy záujem

September 2015 / Prečítané 1332 krát

   V sobotu 22. augusta na Radničnom námestí od rána rozvoniavala fyzulnačka. Práve v tento deň Mesto Pezinok v spolupráci s PKC usporiadali už XII. ročník tradičného podujatia vo varení fazuľovej polievky. Akcie sa zúčastnilo 15 tímov, ktoré sa rozhodli predviesť „svoje kuchárske umenie.“ Súťažiaci museli navariť minimálne 30 l fyzulnačky. Každý tím mal svoj tajný recept a vlastné ingrediencie, ktorými sa snažil zaujať odbornú porotu a návštevníkov podujatia.
   Odborná porota nakoniec rozhodla o tom, že najlepšiu navarenú fyzulnačku mali tento rok dobrovoľní hasiči – DHZ Pezinok. Na druhom mieste skončila politická strana TIP a tretí skončil minuloročný víťaz Stavebniny NEUPAUER. V hlasovaní spomedzi návštevníkov podujatia o „Cenu sympatie“ dominovalo družstvo Mestskej polície Pezinok. 
   V rámci kultúrneho programu sa o zábavu najskôr postarala skupina JANO (Jednoduchý Amatérsky Náš Orchester) z Budmeríc a po nich sa prezentovala Ľudová hudba LIPKA so svojím vystúpením, ktoré navodili príjemnú atmosféru podujatia.
   Na záver chceme poďakovať všetkým zúčastneným súťažiacim a návštevníkom podujatia a spolu s vami sa tešíme na ďalší ročník.

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: