Beh za zdravím

September 2015 / Prečítané 1157 krát

   Študenti pezinského gymnázia v rámci Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásil Európsky parlament s cieľom podporovať pohyb a šport usporiadali v stredu 9.septembra v mestskom parku Beh za zdravím. Aktivity sa zúčastnilo 351 študentov spolu so svojimi pedagógmi. Cieľom bolo zabehnúť veľký okruh v pezinskom parku. Učitelia bežali spolu so svojimi študentami a starším účastníkom sa tolerovala aj rýchla chôdza. Akcia bola vzhľadom k celkovému počtu študentov školy (362) úspešná a viacerí študenti a dokonca i pedagógovia okruh absolvovali dvakrát.
   Podľa najnovších prieskumov Európskeho parlamentu sa celkovo 65 % Slovákov športu venuje málo alebo vôbec. S malou pravidelnosťou vykonáva fyzickú aktivitu 28 % a pravidelne športuje len 6 % Slovákov. Tieto alarmujúce čísla boli spúšťačom pre prípravu a organizáciu svetových podujatí.
   Akcia pezinského gymnázia sa stretla s nadšením študentov a ich učiteľov. K účasti na behu boli pozývaní aj rodičia, starí rodičia a priatelia školy. Škola si predsavzala do budúcnosti z podujatí tohto typu vytvoriť tradíciu.

 

(r)


Ohodnoťte článok: