Pezinčania zažili vrchol kariéry

August 2015 / Prečítané 983 krát

   Majstrovský Trenčín sa v 2. kole predstavil v Pezinku. Vo vinárskom mestečku pod Malými Karpatmi vypredal jedinú tribúnu na štadióne, strelil päť gólov a zaslúžene postúpil.
   Kapitán domácich Juraj Berzedi skonštatoval: „Na tohto súpera sme sa tešili už od žrebu. Vedeli sme, že pre každého z nás to bude asi vrchol kariéry. Bol úžasný zážitok zahrať si proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku. Tým viac, keď sme sa tri hodiny pred stretnutím dozvedeli, že Trenčania nastúpia prakticky v plnej sile.“ V zostave hostí totiž chýbali iba brankár Šemrinec, ľavý obranca Madu a stredopoliar Bero.
   „Snažili sme sa odovzdať na ihrisku všetko, ale bolo vidieť, že rozdiel medzi najlepším tímom a treťoligistom je markantný. Bolo to náročné, pretože sme v podstate nemali loptu a súper si ju ťukal. V tomto sú Trenčania perfektní. Žiadnu loptu nám nepožičali zadarmo, nevypustili jeden súboj, nenechali nič na náhodu, neurobili chybu. Preto si myslím, že sme si neurobili hanbu. Odmena pre nás je, že nám po zápase zatlieskali diváci,“ zdôraznil Berzedi.
   Asistent trénera hostí Vladimír Cifranič v 2. kole postúpil vlastne dvakrát. V utorok totiž priviedol k triumfu Nemšovú, ktorá zdolala Gabčíkovo 2:0.
   „Súper sa na nás chcel vytiahnuť, takže sme vedeli, že si nič nemôžeme zjednodušiť. Je dôležité, že sme opäť neinkasovali a oceňujem, že to bol veľmi slušný zápas, bez zákerných faulov a kariet,“ vyhlásil kapitán hostí Peter Kleščík.

 

(mar)PEZINOK - TRENČÍN 0:5 (0:2), góly: Guba, Skovajsa, Koolwijk, Wesley, Frič (vl.). PEZINOK: Belica – Matúšek, Frič, Rajnic, Jureník – Berzedi – Ivanko, Mar. Janotík, Dugovič (65. Srnánek), Varga (72. Bulava) – Gavorník (55. Mich. Janotík). TRENČÍN: Chovan – Čögley, Kleščík, Rundič, Skovajsa – Koolwijk (59. Opatovský), Lobotka, Rabiu – Guba (68. Holúbek), Wesley, Van Kessel (46. Madu). ROZHODOVAL: Smolák – 638 divákov.

 

Zverejnené so súhlasom denníka Šport.

 

   Aj na „päťku“ môžeme byť hrdí
   Vedenie klubu PSČ Pezinok a aj vedenie mesta ďakuje domácim hráčom, futbalistom PŠC, za bojovnosť a nasadenie, s ktorým sa prezentovali proti súperovi z Trenčína. Aj napriek prehre 0:5 sme videli pekný a dramatický futbal v ťažkých podmienkach letnej horúčavy. Bojovnosť mladých futbalistov v dueli s majstrovským tímom Trenčanov, ale aj ich nedávne víťazstvo nad Slovenským Grobom v III. lige, je optimistickým posolstvom všetkým futbalovým fanúšikom a potvrdením, že dnešné vedenie klubu, v ktorom sú aj zástupcovia mesta, odviedlo v priebehu dva a pol roka kus dobrej roboty. A to aj napriek sťaženým podmienkam a navzdory rôznym „prognózam“ a kuvikaniu neprajníkov, ktorí priviedli v minulosti klub PŠC do krízy, morálnej i ekonomickej, až sa ocitol na pokraji zániku. Naše poďakovanie patrí v prvom rade chalanom, ktorí s hrdosťou obliekajú dres Pezinka, trénerovi mužstva Danovi Federlovi, ktorý má nemalú zásluhu na úspechoch našich „mladých“, a dokázal ich dobre pripraviť aj na Trenčín, aktuálneho lídra najvyššej slovenskej súťaže, úradujúceho majstra i víťaza pohára.
   Nejde nám len o to, aby sme vyriekli slová chvály. Aj touto cestou by sme totiž chceli osloviť pezinských podnikateľov a požiadať ich o pomoc a spoluprácu, aby v medziach svojich možností podporili našich futbalistov, či rekonštrukciu štadióna.
   Napriek tomu, že najväčším podporovateľom futbalu je mesto Pezinok, predsa len samotná finančná dotácia i morálna podpora mesta nestačí na to, aby štadión a celý areál bol v perfektnom stave.
   PŠC hospodári transparentne a zodpovedne a prípadným partnerom recipročne ponúka využitie reklamných plôch v areáli i na oplotení štadióna i ďalšie možnosti prezentácie.

 

(PŠC)

 


Ohodnoťte článok: